Kolínská automobilka TPCA zvyšuje obrátky, výroba rostla v prvním čtvrtletí o 40 procent

Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v letošním prvním pololetí vyrobila 114.694 vozů, což je o 38 procent více než za stejné období loňského roku. Za nárůstem stojí především start výroby nové generace modelů všech tří značek, informoval dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí automobilky Marek Hovorka. Do konce letošního roku plánuje továrna vyrobit více než 220.000 vozů.

Nové modely značek Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 začal závod vyrábět loni v květnu a od té doby podle automobilky poptávka po nových „minivozech“ vzrůstá. „Nová generace našich modelů nabízí zákazníkům řadu moderních prvků, což jistě přispělo k většímu zájmu o naše modely,“ uvedl prezident TPCA Kenta Koide.

TPCA loni vyrobila 203.000 automobilů, hlavními trhy pro ni byly Velká Británie, Francie, Německo, Itálie a Nizozemsko. Za prvních šest měsíců letošního roku vyjelo z TPCA 44.899 vozů Toyota Aygo, 38.350 vozů Peugeot 108 a 31.445 vozů Citroën C1.

"V první polovině roku vyrobila TPCA 13 procent aut s automatickou převodovkou a také 30 procent s řízením napravo, což pramení ze zvýšených dodávek do Velké Británie, která byla v roce 2014 největším odběratelem v Evropě. K britským zákazníkům putovalo téměř 26 procent automobilů vyrobených v TPCA," uvedl Hovorka.

TPCA loni zvýšila meziročně tržby o více než 31 procent na 39,3 miliardy korun. Hospodářský výsledek firmy před zdaněním vzrostl také o více než 31 procent na 366,5 milionu korun. Růst způsobil hlavně začátek prodeje nové generace aut.

 

Zdroj: ČTK

Kolínská automobilka TPCA zvyšuje obrátky, výroba rostla v prvním čtvrtletí o 40 procent Foto: Zavatskiy Aleksandr / Shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Řecko je v krizi, jeho kinematografie nikoliv

    ·

    ​​​​Řecká ekonomická krize trvá už přes 5 let a po nedělním referendu je budoucnost země stále nejasná. To však neplatí pro řeckou kinematografii, která na 50. ročníku…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.