Škoda zvýší v Alžírsku výrobu Octavií, vyrobí jich 2100

Výrobce automobilů Škoda Auto letos v Alžírsku vyrobí 2100 vozů Octavia. Prodej škodovek by měl v roce 2020 v této severoafrické zemi stoupnout z loňských 3000 na zhruba 11 tisíc. V rámci čtvrtečního oficiálního zahájení výroby modelu Octavia ve městě Rilízán o tom informovali zástupci společnosti.

Octavia se bude vyrábět ve společném výrobním závodě mateřského Volkswagenu a alžírské společnosti SOVAC. Závod vzdálený asi 300 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Alžíru by měl denně produkovat 200 vozů Škoda Octavia, Volkswagen Golf, Seat Ibiza a Volkswagen Caddy. V příštím roce se výrobní paleta rozšíří ještě o modely Volkswagen Polo a Škoda Fabia.

Ředitel výroby společnosti SOVAC v Rilízánu Jiří Nosek uvedl, že Octavia se prozatím bude na produkci závodu podílet asi deseti procenty. Upozornil, že prodejní cena octavie se v Alžírsku pohybuje od 22 tisíc do 25 000 eur (573 tisíc až 651 000 korun). V Česku pak cena vozu podle internetových stránek automobilky Škoda Auto začíná na 407 900 Kč.

„Africký kontinent nabízí skupině Volkswagen možnosti značného růstu. S novým závodem a spolu s naším partnerem SOVAC zvyšujeme přítomnost značek skupiny v severní Africe,“ uvedl výkonný ředitel Volkswagenu Herbert Diess. Slavnostního zahájení se účastnil rovněž alžírský ministr obchodu Ahmad Abdalhafíd Sásí.

Společnost SOVAC, která se více než deset let zabývá dovozem aut koncernu Volkswagen do Alžírska, byla hlavním investorem nového závodu a drží ve společném podniku většinový podíl. V závodě vzniklo 550 pracovních míst, v delším časovém horizontu by jich mělo být až 1800. Nosek uvedl, že měsíční mzda zaměstnanců v šestihodinovém směnném provozu se včetně bonusů pohybuje kolem 550 eur (zhruba 14 300 korun).

Škoda zatím v Alžírsku prodala celkem 41 700 aut. Na trh vstoupila v roce 2002 s modely Fabia a Octavia. V současnosti v zemi nabízí šest modelů a příští rok chce nabídku rozšířit o nové sportovně-užitkové vozy (SUV) Kodiaq a Karoq. Nejprodávanější je vůz Fabia s loňským podílem 27 procent.

Alžírsko je největším automobilovým trhem v severní Africe. Svou velikostí vysoce převyšuje Egypt, Maroko i Tunisko. Letos se očekává prodej kolem 140 tisíc aut. Škoda chce mít v roce 2020 na trhu pětiprocentní podíl.

 

 

Zdroj: ČTK

Škoda zvýší v Alžírsku výrobu Octavií, vyrobí jich 2100 Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Severní Korea nejspíš odpálí další raketu

    Společnost ·

    Severní Korea se podle Spojených států chystá na testování další rakety. Agentuře AFP to sdělil pod podmínkou anonymity zdroj z Pentagonu. K odpálení rakety pravděpodo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.