Škoda Electric dodá 25 trolejbusů za více než půl miliardy do Rigy

Škoda Electric dodá do konce roku dalších 25 trolejbusů za více než půl miliardy korun do lotyšské Rigy, kam už loni vyvezla 25 vozů. Škoda Electric uzavřela v červenci 2013 rekordní kontrakt na dodávku až 125 trolejbusů. V průběhu několika let tak dodá do Rigy nízkopodlažní kloubové vozy typu Škoda 27 Tr v celkové hodnotě až 2,6 miliardy korun, řekl ČTK ředitel obchodu Petr Kasenčák. Součástí smlouvy je ještě možnost opce na dalších 38 trolejbusů.

"Trolejbusy Škoda 27 Tr pro Rigu jsou vybaveny pomocným dieselagregátem určeným pro jízdu i mimo trakční vedení. Součástí vybavení je rovněž klimatizace a moderní informační systém včetně zařízení pro zjišťování počtu cestujících," uvedl.

V Rize jezdí trolejbusy Škoda už několik desetiletí. První vozy tam podnik dodal už v roce 1955. Současná zakázka navazuje na 150 trolejbusů Škoda 24 Tr za 1,5 miliardy korun, které do Lotyšska plzeňské strojírny prodaly v letech 2007 až 2009. Kromě trolejbusů jezdí v Rize také nízkopodlažní tramvaje Škoda ForCity Alfa.

Škoda Electric loni vyrobila rekordní počet téměř 300 trolejbusů a získala několik zajímavých zakázek. Jde například o dodávku kompletní elektrovýzbroje pro až 108 trolejbusů do Budapešti nebo o nové elektrické výzbroje a montáž 49 vozů pro italskou Boloňu. Letos plánuje plzeňský podnik vyrobit přibližně 250 trolejbusů.

 

Zdroj: ČTK

Škoda Electric dodá 25 trolejbusů za více než půl miliardy do Rigy Foto: ČTK/Eret Petr

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.