Škoda bude mít ve Švédsku premiéru se svým SUV Karoq

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dnes ve švédském Stockholmu poprvé veřejně představí nástupce svého kompaktního SUV Yeti pod názvem Karoq. Na trh má přijít v druhé polovině roku.

Karoq se bude vyrábět v závodě Škody v Kvasinách, stejně jako sesterský Seat Ateca. Pro jméno auta se Škoda, stejně jako u modelu Kodiaq, opět nechala inspirovat u indiánského kmene Aleuťanů z ostrova Kodiak u jihu Aljašky. Ti označují automobil slovem kaa'raq a ruq zase znamená šíp, který má škoda ve znaku.

Proti Yetimu se Karoq prodloužil o 16 centimetrů na 4,38 metru, šířka je 1,84 metru, tedy o 3,5 cm více. Zavazadlový prostor se zvětšil o 106 litrů na 521 litrů, což je nejvíce ve třídě.

Vedle Karoqu a velkého SUV Kodiaq uvedeného na trh na začátku roku Škoda plánuje i další vozy SUV. Měl by mezi nimi být malý městský crossover, SUV kupé nebo elektromobil. Yeti Škoda nabízela od poloviny roku 2009. V roce 2013 přišla s modernizací, která model rozdělila na městskou a outdoorovou variantu.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

ŠKODA KAROQ · Zdroj: skoda-auto.com

ŠKODA KAROQ · Zdroj: skoda-auto.com

ŠKODA KAROQ · Zdroj: skoda-auto.com

ŠKODA KAROQ · Zdroj: skoda-auto.com

Škoda bude mít ve Švédsku premiéru se svým SUV Karoq Foto: ŠKODA KAROQ; Zdroj: skoda-auto.com

reklama

Další články

  1. Praha se stala partnerem čínské Šanghaje

    Byznys ·

    Praha uzavřela partnerství s čínským velkoměstem Šanghají. Dohodu, kterou již dříve schválilo zastupitelstvo českého hlavního města, ve středu v Číně podepsal náměstek…

  2. Brněnské traktory Zetor vstupují na ruský trh

    Byznys ·

    Brněnská firma Zetor tractors vstupuje na ruský trh. Naváže tak spolupráci se společností Kovrov Electromechanical Plant (KEMP) působící východně od Moskvy. Tam bude b…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.