Škoda Auto zvýšila v prvním čtvrtletí dodávky téměř o 12 procent

Škoda Auto zaznamenala v rámci prvního čtvrtletí zvýšení dodávek zákazníkům o 11,7 % na 316 700 vozů. V samotném březnu rostla o 10,7 procenta na 120 200 vozů. Informaci ve čtvrtek zveřejnila v tiskové zprávě.

Na rekordních dodávkách zákazníkům se projevil pozitivní vývoj na důležitých trzích v Číně, Rusku, Evropě a v Indii. Do rekordního výsledku se promítlo také zvýšení dodávek modelů Octavia a Kodiaq. Prodej Octavie rostl o 2,6 procenta na 105 700 vozů, u Kodiaqu se zvýšil odbyt o 500 procent na 38 100 aut. Nový model Karoq si pořídilo 17 100 zákazníků.

„Rekordní první čtvrtletí roku 2018 plynule navázalo na úspěchy značky Škoda z uplynulého roku. Nejlepší první čtvrtletí a poprvé i 120 200 prodaných vozů za jeden měsíc jsou dobrým základem pro další rozvoj značky,“ uvedl člen představenstva pro prodej a marketing Alain Favey.

V západní Evropě dodala automobilka 130 300 vozů, což je meziroční růst o šest procent. Na svém druhém největším trhu v Německu zvýšila prodej o devět procent na 44 600 aut. Ve východní Evropě bez Ruska rostla o 15 procent na 9800 aut. Rusko rostlo o třetinu na 6500 dodaných aut.

Na celosvětově největším trhu v Číně zvýšila Škoda dodávky o 19 procent na 79 200 vozů. Další růst si česká automobilka slibuje od kompaktního SUV Karoq, které bylo na čínský trh uvedeno koncem března.

Škoda loni dodala celosvětově 1,2 milionu vozů. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává celosvětově více než 35 000 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích.

 

 

Zdroj: ČTK

Škoda Auto zvýšila v prvním čtvrtletí dodávky téměř o 12 procent Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Pět inovací, po kterých lidé touží nejvíce

  Tech ·

  Ve světě prakticky každodenně přibude nová technologická hračička. Ruku v ruce s tím narůstá i počet nových inovací. Jaké se lidem líbí nejvíce a které z nich mají nej…

 2. Počet poprav globálně i nadále klesá

  Společnost ·

  Počet poprav ve světě se loni oproti roku 2015 snížil o bezmála 40 %. Informace vycházejí z výroční zprávy lidskoprávní organizace Amnesty International (AI). Podle ní…

 3. Britské ponorky se na rozkaz přesunuly k Sýrii

  Společnost ·

  Britské ponorky se přesunuly na místa, z jakých budou schopny raketami zasáhnou Sýrii. Učinily tak důsledkem rozkazu, který má představovat přípravu na možný útok prot…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.