Škoda Auto získala státní zakázku za téměř čtvrt miliardy na dodávku aut

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto získala zakázku na dodávku 770 osobních vozů pro státní správu za 244 milionů korun. Řekl to mluvčí Škody pro český trh Vítězslav Pelc. Stát poprvé hledal v soutěži více vozů pro více resortů, aby ušetřil. Soutěž organizovalo ministerstvo vnitra, vozy využije i ministerstvo obrany a zemědělství. Ministerstva obdrží vozy v modelových řadách Škoda Octavia, Škoda Rapid a Škoda Fabia.

„Jedná se o 770 civilních vozů pro ministerstvo vnitra a jemu podřízené organizace, ministerstvo zemědělství a ministerstvo obrany. Jde tedy o rámcovou smlouvu pro tři ministerstva dohromady. Doba trvání smlouvy je do prosince 2018,“ řekl Pelc.

Ministerstvo uzavřelo s automobilkou rámcovou smlouvu, která je zveřejněna v registru smluv, upozornil iDNES.cz. Část A pojednává o odběru vozů Škoda Octavia, podle ní se hodnota zakázky může vyšplhat až na 125,755.300 korun s DPH. V části B pak figurují Škoda Rapid a Škoda Fabia, finanční strop v této části zakázky je 234,969.900 korun s DPH.

Podle rámcové kupní smlouvy ministerstva nakoupí nejvíce fabií, a to 418, dále 216 vozů Škoda Octavia v různých verzích a provedeních a 136 kusů modelu Rapid Spaceback. „Rozdíl cen oproti běžným ceníkům je více než 30 procent,“ sdělil Ondřej Krátoška z tiskového oddělení ministerstva vnitra.

Nabídku podle protokolu z otvírání obálek podaly čtyři firmy. Kromě Škody Auto měly zájem ještě její dealeři Přerost a Švorc, Okim a Auto IN, uvedl server.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Škoda Auto získala státní zakázku za téměř čtvrt miliardy na dodávku aut Foto: Tadeas Skuhra / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.