Škoda Auto vysázela za 11 let stromy na rozloze 230 fotbalových hřišť

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto již jedenáctým rokem pokračuje v kampani „Za každý prodaný vůz Škoda na území ČR jeden zasazený strom“. Od roku 2007 tak vysázela 730 tisíc stromů na rozloze o 150 hektarů. To přitom představuje plochu 230 fotbalových hřišť. 

Na základě grantového řízení jsou žadatelům každoročně přiděleny finance na počet sazenic. Rovnají se pak počtu automobilů Škoda prodaných na území České republiky.

Za letošek Škoda Auto vysází přes 88 tisíc stromků. Počátkem nového roku může českého automobilového výrobce požádat o grant jakýkoli subjekt. Škoda Auto poté finančně přispěje na sazenice, které například daná obec nebo chráněná krajinná oblast vyžaduje. 

Škoda Auto například darovala správě Krkonošského národního parku 1,25 milionů korun. Díky tomu bylo vysázeno do konce roku 2016 v Krkonoších 123 tisíc nových stromů.. 

„Krkonoše jsou jedním z míst, kde během roku realizujeme dobrovolnické firemní akce. Do projektu Škoda Stromky se každoročně aktivně zapojují desítky našich zaměstnanců, kteří rovněž vyhledávají vhodné lokality k výsadbě a společně se svými rodinami se jí i účastní. I tentokrát se při Krkonošské výsadbě a odklízení klestí sejdou nejen naši zaměstnanci, ale také studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto,“ říká vedoucí vnějších vztahů společnosti Škoda Auto Michal Kadera.

Nejnověji Škoda vysázela stromky v mladoboleslavské obci Bradlec. Na spojovací cestě k místní mateřské škole zde vysadila 50 vzrostlých javorů a jilmů. 

Ekologické aktivity mladoboleslavské automobilky spadají pod strategii GreenFuture. Tu doplňuje velké množství aktivit, které spadají pod čtyři základní pilíře. Konkrétně pak jde o podporu znevýhodněných dětí, podporu technického vzdělávání, aktivity v dopravní bezpečnosti a bezbariérová mobilita. 

 

 

Zdroj: Zet

Škoda Auto vysázela za 11 let stromy na rozloze 230 fotbalových hřišť Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Do KLDR odcestuje speciální vyslanec z Činy

    Společnost ·

    Do Severní Koreje odcestuje speciální vyslanec z Číny. Informaci ve středu přinesla státní agentura Nová Čína. Peking se dlouhodobě snaží nastolit diplomatické řešení …

  2. Zeman se v Rusku setká i s Gorbačovem a Medveděvem

    Společnost ·

    Česká hlava státu Miloš Zeman se během své návštěvy Ruska setká příští týden s bývalým sovětským prezidentem Michailem Gorbačovem. V Moskvě bude jednat také s ruským p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.