Škoda Auto vstoupí na jihokorejský trh

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto plánuje ještě letos vstoupit na jihokorejský trh. Informoval o tom server E15.cz s odvoláním na jihokorejský deník The Korea Herald. Podle něj už automobilka začala v zemi nabírat zaměstnance. Škoda Auto tak bude konkurovat jihokorejským automobilkám Kia a Hyundai. Mladoboleslavský podnik odmítl zprávu potvrdit.

„Doufáme, že zaujmeme zákazníky cenovou konkurenceschopností. Důvodem pro vstup Škody na jihokorejský trh je i to, že se zvýší zájem lidí o Volkswagen. Škodovka bude dobrým startem pro tamější zákazníky, aby si zkusili techniku Volkswagenu s cenovkou odpovídající domácím značkám,“ uvedl zdroj z koncernu VW pro jihokorejský deník. Přesný termín vstupu ani chystané modely pro jihokorejský trh zatím nejsou podle E15 známy.

Konkurenční Hyundai má v České republice továrnu v moravskoslezských Nošovicích, kde vyrábí několik svých modelů. Loni tam z výrobních linek sjelo přes 300 tisíc vozů. České zastoupení automobilky Hyundai ve svých reklamních kampaních často srovnávalo své nošovické vozy s produkcí Škody Auto. V českých městech také automobilka Hyundai pořádala srovnávací jízdy vozů Hyundai a Škoda.

 

Zdroj: ČTK

 

Škoda Auto vstoupí na jihokorejský trh Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.