Škoda Auto VŠ posílá čím dál více studentů na stáž do Bentley, někteří se uplatní nastálo

V roce 2002 zahájila Škoda Auto Vysoká škola vzájemnou spolupráci s automobilkou Bentley Motors Limited. Od té doby mladoboleslavská škola vysílá do britského závodu své studenty. Počet stážistů postupně narostl ze dvou až na 17 praktikantů za rok. Prorektorka Škoda Auto Vysoké školy Lenka Stejskalová říká, že o tato místa je velký zájem a dostanou se tam jen ti nejlepší studenti. Někteří absolventi stáže se dokonce uplatnili na stálo.

„V současné době máme u Bentley čtyři absolventy, kteří dostali práci na plný úvazek. Dále tam jsou tři až čtyři studenti, kteří pracují na různých projektech na pozicích kontraktorů. Jsou i studenti, kteří dostali práci u Bentley importéra v Praze a další, kteří jsou v rámci koncernu nejen v České republice ale i v zahraničí,“ řekla Stejskalová pro Zet.cz.

Škoda Auto Vysoká škola produkuje velké množství studentů, kteří získali zkušenosti právě ve společnosti Bentley Motors Limited. Kvůli této skutečnosti došlo k založení Bentley Alumni Clubu.  „Ten zastřešuje všechny absolventy praktické stáže v Bentley a jeho cílem je sdílení zkušeností těchto absolventů. Budeme jednat i o dalších aktivitách, které v rámci Alumni Clubu budeme mít,“ informovala o tom PR manažerka Škoda Auto Vysoké školy Martina Vulcová.

Zdroj: Škoda Auto Vysoká škola

O stáž u Bentley je mezi studenty velký zájem. Uchazeči tak musí na výzvu ohledně výběrového řízení reagovat velmi rychle a pružně. Ročně se hlásí kolem 80 studentů. Důležitou zkušenost získá ročně pouhých 17 nejlepších studentů.

První výběr provede zahraniční a studijní oddělení. Studenti musí splnit daná kritéria. Poté už záleží na samotném Bentley, který student se mu na základě zaslaných životopisů a motivačních dopisů zalíbí. Posledním krokem je telefonicky asistovaný pohovor nebo pohovor realizovaný prostřednictvím internetového videokomunikatóru Skype. Kandidáti musí rovněž absolvovat online test, který zadává zaměstnavatel.

Za celkovou dobu spolupráce působilo v Bentley Motors Limited 81 stážistů. „Zkušeností je mnoho. Určitě je to prohloubení znalostí z angličtiny. Získal jsem spoustu zkušeností z toho, jak funguje celé oddělení nákupu ve firmě, která vyrábí takováto luxusní auta. I přesto, že je to stejný postup, který má Škoda Auto i celý koncern, tak je to hodně specifické pro takovouto značku. Poznal jsem spoustu zajímavých lidí,“ řekl student Škoda Auto Vysoké Školy Milan Kutáček, který stáž absolvoval.

Kdyby Kutáček dostal pracovní nabídku, tak by se nenechal dlouhou dobu přemlouvat. „Ta zkušenost je nenahraditelná a přece jen je to splněný sen pracovat pro firmu, která vyrábí takováto krásná auta,“ ukončil Kutáček. 

 

 

Zdroj: Zet

 

Škoda Auto VŠ posílá čím dál více studentů na stáž do Bentley, někteří se uplatní nastálo Foto: Škoda Auto Vysoká škola hostila 13. 10. 2016 druhý roční Bentley Days, kde studenty informovala o stáži.

reklama

Další články

  1. Hostit olympijské hry? Děkuji, nechci

    Byznys ·

    Nová starostka italského hlavního města Říma nedávno odmítla podpořit kandidaturu metropole na hostování letních olympijských her v roce 2024. Podle ní si zadlužený Ří…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.