Škoda Auto nebude nabízet nástupce modelu Roomster

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto nebude nabízet další model svého vozu Roomster. Opustí tak klesající segment velkoprostorových vozů MPV a zaměří se na sportovně užitková SUV. Potvrdil to mluvčí Škody pro český trh Vítězslav Pelc.

Podle Pelce trhy jasně ukazují trend rostoucí poptávky a dynamického vývoje v segmentu SUV. „Z tohoto důvodu vyvíjí Škoda maximální úsilí k posílení své modelové palety v kategorii vozů SUV. Značka nebude nadále rozvíjet svoji pozici v segmentu MPV, nástupce modelu Škoda Roomster není plánován,“ řekl.

Strategické rozhodnutí ohledně nástupce modelu Roomster vychází podle zástupců automobilky výhradně ze situace na trhu a modelové strategie značky. Nemá souvislost s aférou dieselgate.

Ještě v září přitom neoficiální informace hovořily o příchodu vozu na trh do poloviny příštího roku. Škoda však podle Pelce spekulace nekomentuje.

Škoda Auto zastavila v Kvasinách výrobu první generace Roomsteru po devíti letech letos v dubnu. Celkový počet vyrobených kusů nepřesáhl půl milionu. Roomster druhé generace měl mít mnoho společných prvků s novým Volkswagenem Caddy, který se vyrábí v Polsku. Ještě nedávno automobilka uváděla, že nový Roomster uvede na trh do poloviny příštího roku.

V příštím roce se koncept velkého sedmimístného terénního SUV od Škody představí na ženevském autosalonu. Do prodeje by měl vůz jít na konci roku. Následovat by měla i verze kupé určená primárně pro asijský trh a také nový Yeti. V delším časovém horizontu, pravděpodobně v roce 2018, by se mohl  mezi produkty Škody Auto objevit ještě další terénní vůz, malý crossover o velikosti Fabie.

 

Zdroj: ČTK

Škoda Auto nebude nabízet nástupce modelu Roomster Foto: Stefan Ataman / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.