Kobra zatím obvinila 82 lidí, zabránila únikům za 1,7 miliardy

Speciální útvar Kobra za devět měsíců fungování zabránil daňovým únikům za 1,7 miliardy korun. Kriminalisté zahájili 11 trestních řízení, při nichž bylo obviněno 82 osob. Tři kauzy se už dostaly k soudu. ČTK to dnes řekl ministr vnitra Milan Chovanec. Speciální útvar, složený z policistů, celníků a úředníků finanční správy, by se podle něj měl rozšířit do krajů, aby pokryl celou Českou republiku.

Speciální jednotka pro boj proti daňovým únikům funguje od poloviny loňského června. Její činnost dnes s Chovancem vyhodnotili také policejní prezident Tomáš Tuhý, premiér Bohuslav Sobotka nebo ministr financí Andrej Babiš. Všichni se shodli na tom, že jde o dobře fungující projekt.

Podle Tuhého by útvar Kobra mělo v budoucnosti posílit zhruba 150 lidí, kteří by měli k policii přijít v příštích čtyřech letech, kdy sbor plánuje nabrat čtyři tisíce členů. V současnosti u policie slouží zhruba čtyřicet tisíc lidí. Nový společný objekt útvar podle Chovance nepotřebuje.

Zástupci Kobry dosud informovali o případech, které se týkaly fiktivních obchodů s reklamou, pohonnými hmotami, textilem, stroji, stavebními pracemi ale také například s toaletním papírem, cigaretami nebo tabákem. Inspirací pro vznik speciálního útvaru bylo Slovensko, kde pracuje tým se stejným názvem od roku 2012. "Konstatovali jsme, že na Slovensku mají velký náskok," podotkl Sobotka.

 

Zdroj: ČTK

Kobra zatím obvinila 82 lidí, zabránila únikům za 1,7 miliardy Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Nezaměstnanost ve Francii vzrostla na 10,4 procenta

    Společnost ·

    Nezaměstnanost ve Francii v loňském čtvrtém čtvrtletí loni vzrostla na 10,4 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí tak vstoupla podle dnešní zprávy francouzského stati…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.