KLDR podle Soulu rozebírá propagandistické tlampače na hranici

KLDR začala s rozebíráním tlampačů na společné hranici, které sloužily k propagandě. V úterý o tom informovalo jihokorejské ministerstvo obrany. Agentura Reuters poznamenala, že Pchjongjang se k demontáži rozhodl poté, co Jižní Korea v pondělí ohlásila, že dnes začne odstraňovat své tlampače.

Reuters likvidaci tlampačů považuje za další praktický krok k usmíření obou zemí. Soul své přeshraniční vysílání, které zahrnovalo vedle zpráv a propagandy také jihokorejský pop, zastavil jako gesto dobré vůle před mezikorejským summmitem.

Historické setkání severokorejského vůdce Kim Čong-una a jihokorejského prezidenta Mun Če-ina se uskutečnilo minulý týden v pátek. Obě země se dohodly, že konečným cílem jejich mírového úsilí je bezpečný Korejský poloostrov bez jaderných zbraní.

 

Zdroj: ČTK

KLDR podle Soulu rozebírá propagandistické tlampače na hranici Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Putin a Macron pro zachování dohody s Íránem

    Společnost ·

    Prezidenti Ruska a Francie Vladimir Putin a Emmanuel Macron se v dnešním telefonickém rozhovoru vyslovili pro zachování a "bezpodmínečné plnění" dohody o íránském jade…

  2. Hotelová skupina AccorHotels kupuje Mövenpick

    Byznys ·

    Francouzská hotelová skupina AccorHotels převezme za 560 milionů švýcarských franků (téměř 12 miliard Kč) švýcarského konkurenta Mövenpick Hotels & Resorts. Firma …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.