Kladenský závod Lego nabere 200 nových zaměstnanců z oblasti financí a lidských zdrojů

Nové kladenské servisní centrum firmy Lego nabere během příštích dvou let zhruba 200 nových zaměstnanců. Dánská společnost hodlá přijmout specialisty z oblasti financí a lidských zdrojů, kteří budou zajišťovat podporu pro rozvoj celé skupiny Lego. Včera o tom informovala mluvčí společnosti Lego v ČR Daniela Swart. Lego v Kladně zaměstnává přes 2500 zaměstnanců. Dekorují se zde figurky, kompletují se menší díly a balí se.

Klienty centra budou například výrobní závody a prodejní kanceláře z Evropy, Blízkého východu a Afriky, ale i z dalších regionů. Současná kapacita kancelářských prostor v kladenském areálu Lega nebude pro nové centrum stačit. „V těchto týdnech projektujeme úpravy a přístavby našich stávajících budov,“ uvedl generální ředitel kladenského závodu Lego Michael McNulty. V Kladně také Lego brzy otevře nový automatický sklad, skladovací kapacita tak stoupne o třetinu.

Kromě kladenského areálu má Lego v ČR také distribuční centrum v Jirnech a obchodní kancelář pro region střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky v Praze.

Lego má čtyři výrobní závody, kromě Kladna ještě v Dánsku, Maďarsku a Mexiku. Dánská skupina Lego Group je třetím největším světovým výrobcem hraček, své závody má ve 130 zemích a zaměstnává zhruba 17 000 lidí. Společnost pokračuje v investicích pro zvýšení výroby, novou továrnu staví v Číně, provoz v ní má začít v roce 2017.

 

 

Zdroj: ČTK

Kladenský závod Lego nabere 200 nových zaměstnanců z oblasti financí a lidských zdrojů Foto: Stefano Tinti / Shutterstock

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.