Kim Čong-un a Mun Če-in uzavřeli první kolo jednání historického summitu

Severokorejský vůdce Kim Čong-un a jihokorejský prezident Mun Če-in uzavřeli první kolo jednání historického summitu, který se koná ve vesnici Pchanmundžom v demilitarizované zóně na společné hranici. Informoval o tom úřad jihokorejského prezidenta, který citovaly tiskové agentury.

Kim a Mun nyní odděleně poobědvají. Kim odjel zpět do KLDR v černé limuzíně, kolem níž běželi jeho osobní strážci. Po obědě spolu oba vrcholní představitelé na hranici zasadí pamětní strom a rozhovory budou pokračovat v 6:30.

Kim Čong-il uvedl, že chce otevřít „novou kapitolu ve vztazích obou zemí“. Mun Če-in doufá v uzavření „odvážné dohody“, která lidu obou zemí přinese jako dárek mír. Podle agentury AP navrhl Mun konání dalších summitů a Kim vyjádřil ochotu navštívit jihokorejský prezidentský palác.

Po skončení jednání, které se má soustředit především na denuklearizaci Korejského poloostrova a zajištění trvalého míru, podepíší vůdci Severní a Jižní Koreje závěrečný dokument a přednesou společné prohlášení. Na závěr setkání je naplánovaná společná večeře.

 

 

Zdroj: ČTK

Kim Čong-un a Mun Če-in uzavřeli první kolo jednání historického summitu Foto: ČTK/AP/Uncredited: Kim Čong-un a Mun Če-in

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.