Kia letos plánuje zvýšit prodeje v Evropě o devět procent

Jihokorejská značka Kia Motors chce letos v Evropě zvýšit prodej automobilů o devět procent a prodat tak 385 tisíc vozů. Celosvětově pak očekává růst z loňských 2,9 milionu na 3,15 milionu prodaných aut. Na setkání s novináři to řekl viceprezident marketingu Kia Motors v Evropě Arthur Martins.

Významný podíl na evropských prodejích budou mít podle vedení firmy vozy z továrny ve slovenské Žilině. Ta loni navýšila kapacitu až na 350 tisíc aut ročně. V roce 2014 vyrobila rekordních 323 720 vozů a letos chce výsledek zopakovat.

V Žilině se vyrábí tři modelové řady Kia. Model cee´d v třídveřovém, pětidveřovém a kombi provedení doplňují vozy Sportage a malé MPV Venga. Kia Motors Slovakia vyrábí od května 2013 také sportovní vozy cee’d GT. Modely Kia z evropské výroby se podílejí na celkovém evropském prodeji společnosti 56 procenty.

V září se začne prodávat modernizovaný cee´d a v polovině měsíce by měla firma na autosalonu ve Frankfurtu představit také novou generaci modelu Sportage. Do konce příštího roku plánuje uvedení pěti inovovaných modelů a do roku 2018 pak další čtyři zcela nové vozy.

V Česku je Kia sedmou nejprodávanější značkou. Za sedm měsíců letošního roku zvýšila meziročně prodej o 22 procent na 4 651 osobních aut. Celkem chce Kia letos v Česku prodat 8 000 aut, což by znamenalo meziroční nárůst odbytu o pětinu.

Vozy modelové řady cee’d, navržené a zkonstruované v Evropě, se poprvé představily v prosinci roku 2006 a od začátku se vyrábějí v Žilině. Jsou stále jedním z nejlépe prodávaných modelů značky, přičemž jen v roce 2014 se jich na evropských trzích prodalo přes 75 000. Letos v květnu vyrobila Kia už miliontý vůz s označením cee’d. V Česku jich do poloviny letošního roku prodala 30 000.


Zdroj: ČTK

Kia letos plánuje zvýšit prodeje v Evropě o devět procent Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Islámský stát rekrutuje studenty v Ghaně

    Společnost ·

    Ghanské úřady vyšetřují několik univerzit kvůli podezření z náboru studentů do extrémistického hnutí Islámský stát (IS). Informovala o tom BBC s odkazem na ghanské vyš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.