Kdo nesdílí fotografie, nežije. Smartphony přinesly nebývalý boom digitálního fotografování

Žijeme v době, kdy si valná většina lidí nedokáže v podstatě ani představit život bez mobilního telefonu s fotoaparátem. Zážitky z dovolené, vydatné jídlo nebo dokonce narození dítěte patří mezi nedílnou součástí jejich životů na sociálních sítích. Pro některé jedince se může zdát, že jde o samotnou podstatu života. Počet fotografiích sdílených na sociálních sítích každým rokem rapidně stoupá. Server Statista.com zpracoval novou infografiku na základě dat firmy InfoTrends. 

Společnost InfoTrends předpokládá, že v letošním roce dojde globálně ke sdílení 1,2 bilionů fotografií. V průměru jde zhruba o 160 fotografií na 7,5 miliard lidí žijících na planetě Zemi.

Co způsobilo takovýto fotografický boom? V čem je rozdíl oproti letům minulým? Existuje na to jednoduchá odpověď. V minulosti lidé používali výhradně fotoaparáty bez připojení k internetu. Nyní má více než miliarda lidí na planetě Zemi smartphone. To je ten pravý důvod, proč lidé sdílejí takřka každý moment svého života.

Zdroj: Statista

Světoznámý fotograf Chase Jarvis jednou prohlásil, že „nejlepší fotoaparát je ten, který je s vámi“. Jde o frázi, která se odráží od reality. Podle firmy InfoTrends totiž 85 procent veškerých fotografií bude zachyceno právě zařízením, které vás všude doprovází. Jde tedy o smartphone. 

Otázkou je, zdali jde o správnou cestu. Je dobré zveřejňovat každý detail svého osobního života? Člověk tak přece přichází o své soukromí. Stává se v podstatě veřejně známou osobností a sdílením svých každodenních zážitků může ohrozit jak své blízké, tak i sebe samotného. Tím, že například bezprostředně před odletem na dovolenou zveřejní fotografie sebe a svého partnera, tak upozorní potenciální zloděje na to, že má volný byt. Lupiči se následně mohou podívat do alba na Facebooku nebo Instagramu a zjistí, co má člověk doma. Vytipují si tak přesně věci, které následně odcizí.

Uživatel sociálních sítí by si tak měl uvědomit, co sdílí na internetu veřejně a jakému riziku se vystavuje. 

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Kdo nesdílí fotografie, nežije. Smartphony přinesly nebývalý boom digitálního fotografování Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Islám patří podle Merkelové k Německu

  Společnost ·

  Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) uvedla, že islám patří k Německu. Čtyři miliony muslimů pak mají vliv na úspěšnost spolkové republiky. Merkelová to v neděli u…

 2. Obrana uzavře zakázky za pět miliard korun

  Společnost ·

  Ministerstvo obrany by mělo během příštích týdnů uzavřít smlouvy za téměř pět miliard korun. Mezi plánovanými tendry je servis vrtulníků řady Mi za více než čtyři mili…

 3. Obnova Texasu po hurikánu Harvey bude trvat roky

  Společnost ·

  Americkému státu Texas potrvá po úderu hurikánu Harvey roky, než odstraní následky. Řekl to dnes texaský guvernér Greg Abbott. Ačkoli výše škod zatím nebyla vyčíslena,…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.