Karlovy Vary chtějí přilákat více izraelských turistů, zavedou sezónní linku do Tel Avivu

Kvůli značnému poklesu ruských turistů, hledá lázeňské město Karlovy Vary návštěvníky z jiných zemí. Značnou kupní silou mohou být izraelští turisté. Těch do lázeňského kraje ročně přicestuje přes pět tisíc. Na rádiu Zet to řekl náměstek hejtmana karlovarského kraje Jakub Pánik. Právě pro turisty z Izraele má být dokonce letos zavedena letecká linka Karlovy Vary - Tel Aviv.

Podle Pánika jsou jednání s izraelskou stranou o této lince ještě v počátcích, ale ze stran tamních cestovních kanceláří o ni panuje zájem. „Další jednání bude na konci ledna. V případě, že bude pozitivní, tak by ta linka byla zatím charterová a létala by jednou týdně od května do září. V případě, že by ukázala, že je životaschopná, tak by se od dalšího roku uvažovalo o dlouhodobějším charakteru této linky,“ uvedl náměstek.

O potenciálu linky Karlovy Vary - Tel Aviv je ale lázeňské město přesvědčeno. „Jsme přesvědčeni, že ta linka má ekonomický potenciál být od začátku soběstačná v rámci turistů, návštěvníku našeho kraje z Izraele,“ řekl Pánik.

Klesající rubl a zhoršující se ekonomika Ruska má výrazné dopady právě na turistický ruch města Karlovy Vary. Ruští turisté totiž v minulosti tvořili podstatnou část tamní klientely. Ačkoliv má město o Izraelce velký zájem, tak podle Pánika jejich kupní síla nemůže zcela nahradit odliv ruských zákazníků. „Izraelští turisté, kteří k nám přicházejí, jsou movitějšího charakteru, ale musím říci, že v této době neexistují návštěvníci našeho regionu, kteří by byli schopní nahradit tak silnou kupní sílu ruské klientely, která tady v minulosti byla,“ uvedl.

Karlovarské letiště čekají i další změny. Do roku 2017 by mělo projít rekonstrukcí v celkové hodnotě 129 milionů korun. Do modernizace spadá stavba hangáru, rozšíření VIP salónku nebo vybudování nové hasičské zbrojnice. Uvažuje se i o dalších linkách, konkrétně to má být Karlovy Vary - Düsseldorf. „Jednání o lince jsme v létě zintenzivnili. ČSA nám v této chvíli předložila ekonomický model této linky. Díky poskytovatelům lázeňských služeb v našem kraji došlo ke komunikaci s německými cestovními kancelářemi, které projevily velký zájem o tuto linku,“ uvedl náměstek .

 

 

Celý rozhovor s náměstkem hejtmana karlovarského kraje Jakubem Pánikem si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Karlovy Vary chtějí přilákat více izraelských turistů, zavedou sezónní linku do Tel Avivu Foto: ČTK/Sokol Jan

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.