Kanceláře se z open officů přetvářejí v domácké prostředí, důležitá je i flexibilita zaměstnanců

Pracovní prostředí se rychle mění a ruku v ruce s ním i samotný zevnějšek kanceláří. Dříve se budovaly kanceláře ve formě open office. Nyní se firmy snaží vybudovat domácí prostředí. Kanceláře jsou tak vybaveny například místy určenými pro zábavu. Dbá se rovněž velký důraz na akustiku a flexibilitu zaměstnanců. Na pracovních stolech tak již ubývají pevné linky. Moderní zaměstnanci jsou totiž zvyklí telefonovat prostřednictvím mobilních telefonů. Na rádiu Zet o nových trendech hovořil Solution Director společnosti Dimension Data Lukáš Jelínek.

Kancelářské prostory se kontinuálně vyvíjejí. Všichni lidé si pamatují na menší kanceláře o pěti nebo šesti lidech. Následující trend představoval takzvaný open office. V tomto případě se těžilo především z toho, že bylo možné dostat velké množství lidí na jednu plochu.

„Nyní dochází k zásadnímu posunu. Může to být způsobeno trhem práce, kde se v podstatě i zaměstnavatelé snaží nalákat nové zaměstnance nebo udržet si ty stávající. Řekl bych, že kanceláře se stávají být takové více domácké. Je tam trochu větší košatost,“ říká Jelínek na rádiu Zet.

Moderní kanceláře disponují různými místy pro setkávání nebo místnostmi určenými pro zábavu. Rovněž přibývá obrovské množství zasedaček různých velikostí. Některé jsou i malinkaté. Podle Jelínka se jim říká doslovně „telefonní budka“.

„Lidé se tam schovají, když si potřebují zatelefonovat, nebo dejme tomu udělat nějaké video atak dále. I s ohledem na to, že se účel kanceláří mění, tak například mizí z kancelářských prostor pevné telefony. Lidé už totiž nesedí na jednom místě a vlastně nepotřebují pevnou linku a spíš používají mobilní telefony a různé kanály, které mají nainstalované ve svých mobilních telefonech,“ sdělil Jelínek. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru se Solution Directorem společnosti Dimension Data Lukášem Jelínkem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Kanceláře se z open officů přetvářejí v domácké prostředí, důležitá je i flexibilita zaměstnanců Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. 10 nejlépe placených sportovců všech dob

  Byznys ·

  Pro většinu smrtelníků představuje sport převážně činnost pro regeneraci a určité odpočinutí od běžné práce. Mezi lidmi jsou ale i jedinci, kteří vydělali díky svému s…

 2. Kongres schválil rozsáhlou Trumpovu reformu

  Byznys ·

  Kongres Spojených států ve středu schválil rozsáhlou daňovou reformu prezidenta Donalda Trumpa. Návrh již v úterý přijala Sněmovna reprezentantů, Senát ale kvůli proce…

 3. Duda i přes odpor EK podepsal zákony o justici

  Společnost ·

  Polský prezident Andrzej Duda ve středu oznámil rozhodnutí podepsat dvojici zákonů reformujících soudní systém, které kritizuje Evropská unie. Zákony o nejvyšším soudu…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.