Kanadskoamerickou NHL čeká rozšíření, o účast se uchází tradiční Quebek a bohaté Las Vegas

Kanadskoamerická NHL plánuje do roku 2017 až 2018 rozšířit počet svých účastníků. V nejprestižnější hokejové soutěži nyní figuruje třicet týmů. Schvalovacím řízením již procházejí americké Las Vegas a kanadský Quebek. Blíže je díky tržnímu potenciálu Las Vegas. Quebek má ale slavnou hokejovou historii, k níž se pojí i široká fanouškovská základna. Na rádiu Zet o tom hovořil kreativní marketingový ředitel sportovní agentury 2Score Tomáš Janča. 

Janča si myslí, že velikost trhu nemusí znamenat neúspěch týmu z kanadského Quebeku. V jeho prospěch hrají totiž jiné faktory.

„Je tam spousta důvodů, proč velikost toho trhu nemusí znamenat stopku pro úspěšnou budoucnost NHL v Quebeku. Hokejový klub se slavnou historií tam už byl dokonce s Československou stopou. V roce 1995 se přestěhoval do Colorada, kde navázal na tu historii neméně úspěšně,“ řekl Janča.

Jako názorný příklad lze uvést kanadský tým Winnipeg Jets. Tento hokejový klub rovněž zažil velký návrat. Přitom jde o město s podobným tržním potenciálem, jako má Quebek. Místním podnikatelům se podařilo získat franšízu od Atlanty, kde se hokej neuchytil tak, jak se předpokládalo. Ve Winnipegu panuje ovšem oproti Atlantě diametrálně odlišná situace. Všechny zápasy jsou totiž vyprodané.

„V ekonomickém žebříčku celé NHL, co se týká hodnoty klubu, se Winnipeg pohybuje ve dvou třetinách. Rozhodně není nejhorší a pohybuje se kolem 20. místa. Je zajímavé, že je v první patnáctce provozního zisku. Víme, že v Quebeku je nová hokejová hala a víme, že majitelem haly je velký mediální dům. Je tam tedy velká synergie hokejového kontentu a distribučních kanálů směrem k fanouškům,“ uvedl Janča na rádiu Zet.

Las Vegas je pro NHL zajímavější, co se týče jeho geografické pozice. Kanadskoamerická hokejová soutěž totiž potřebuje posílit přítomnost na západě. Ve městě hazardu to myslí s NHL vážně. V současnosti již mají podepsaných 12 tisíc příslibů na koupi permanentních vstupenek. Ve městě se také buduje víceúčelový stadion, jenž bude sloužit i případnému novému fotbalovému klubu z MLS (Major League Soccer).

„Vegas se hodně změnilo, dnes je to město zajímavé pro byznys, spousta firem se tam stěhuje a zakládá tam své základny a centrály. Vegas je velké tržní město. Udává se, že Vegas patří k nejzajímavějším městům pro byznys. Je to rozhodně větší trh než Quebec,“ informoval Janča. 

 

 

Článek obsahuje pouze část rozhovoru s kreativním marketingovým ředitelem sportovní agentury 2Score Tomášem Jančou. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Kanadskoamerickou NHL čeká rozšíření, o účast se uchází tradiční Quebek a bohaté Las Vegas Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Firmě Nike vzrostl čtvrtletní zisk o 20 procent

  Byznys ·

  Americký výrobce sportovního oblečení Nike zvýšil ve druhém finančním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 20 procent na 785 milionů dolarů (přes 19 miliard Kč). Oznámila …

 2. USA rozšířily seznam protiruských sankcí

  Byznys ·

  Spojené státy včera rozšířily svůj seznam protiruských sankcí, které jsou odpovědí na přístup Ruska k ukrajinské krizi. Oznámilo to americké ministerstvo financí, kter…

 3. Dětem migrantů mají s výukou němčiny pomáhat roboti

  Společnost ·

  Dětem migrantů by mohli už za pár let s výukou němčiny pomáhat roboti s lidskými rysy. Možnost nasadit šedesáticentimetrové roboty 

  Zahr. tisk: Ruská armáda skrývá válečné zločiny v Sýrii; francouzská policie zabránila terorismu

  Společnost ·

  Světová média dne 23. prosince informují o tom, že ruská armáda se snaží podle organizace Amnesty International zakrývat v Sýrii válečné zločiny.  Rusové měli zabít př…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.