Kanada ukrajinské armádě dodá zimní vybavení a techniku na pomoc proti separatistům

Kanadská vláda se rozhodla zajistit pro příslušníky ukrajinské armády zimní vybavení, aby jí v pomohla v boji proti separatistům. Kanada do konce týdne dodá Kyjevu také armádní komunikační, ženijní a zdravotnickou techniku.

„Je to další krok vlády, který Ukrajině pomůže reagovat na akce separatistů ve východních částech země. Vojenské vybavení pomůže jednotkám udržovat pozice na východní hranici,“ uvedl ministr obrany Robert Nicholson ve zdůvodnění pomocí. Hodnota pomoci dosahuje částky 11 milionů dolarů.

Už dřív uvolnila kanadská vláda na pomoc Kyjevu v boji se separatisty částku 55 milionů dolarů. Ministerstvo obrany za tyto prostředky pro Ukrajinu nakoupilo neprůstřelné vesty, vojenské přilby, stany a přístroje pro noční vidění.

Kanada, kde žije po Rusku nejsilnější ukrajinská menšina, chce na počátku příštího roku dopravit po moři na Ukrajinu vojenskou nemocnici a zařízení pro vyhledávání a likvidaci min, oznámil Nicholson.

Zdorj: ČTK

Kanada ukrajinské armádě dodá zimní vybavení a techniku na pomoc proti separatistům Foto: Shutterstock.com: Voják NATO

reklama

Další články

  1. Barack Obama odsoudil násilnosti ve Fergusonu

    Společnost ·

    Americký prezident Barack Obama v noci na dnešek odsoudil násilnosti, které se rozhořely na začátku týdne ve Fergusonu na předměstí St. Louis poté, co se velká porota …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.