Kampaň vodky Smirnoff si střílí z Trumpa

Americký prezident Donald Trump stále čelí obvinění z napojení na Rusko během listopadových voleb. Celou kauzu se přitom rozhodla využít světoznámá značka vodky Smirnoff ve své reklamní kampani. Naráží v ní na svůj ruský původ, který přizná i „pod přísahou“.

„Vyrobeno v Americe. Ale rádi bychom Vám pod přísahou pověděli o našich vazbách na Rusko.“ To stojí na americkém reklamním poutači, na který upozornil reportér listu Foreign Policy Robbie Gramer na svém Twitteru. Smirnoff v ní naráží na aktuální politickou kauzu, v níž je prezident Trump a jeho administrativa obviňována z ruského vlivu.

Twitter

Vodka Smirnoff, která nyní patří do koncernu britské společnosti Diageo, totiž sleduje své kořeny do Ruska 19. století. Podle mluvčího společnosti Diageo se vodka Smirnoff nicméně už 80 let vyrábí právě v USA. „Nedávný zájem o produkty vyrobené v Americe vytvořila perfektní příležitost k posílení této skutečnosti a  připomenutí jejího ruského původu – s přihlédnutím na současnou politickou situaci,“ dodal. Firma neuvedla, kde všude v USA tato kampaň probíhá a jak dlouho poběží. Server CNN pak připomíná, že Trump je abstinent.

Celá politická kauza kolem Trumpa se rozhořela minulý měsíc, kdy prezident odvolal z funkce ředitele FBI Jamese Comeyho. Prezident své rozhodnutí zdůvodnil tím, že v nyní již bývalého ředitele FBI ztratil důvěru a že ho chtěl zbavit funkce již delší dobu. Rozvířil tím ale spekulace, že Comeyho odvolání souvisí s vyšetřováním bývalého bezpečnostního poradce Bílého domu Michaela Flynna, který odstoupil kvůli svým nejasným vazbám na Rusko.

Comey minulý týden stanul před speciálním výborem Senátu, kde oznámil, že je přesvědčen o vlivu Ruska na loňské americké volby. Dnes bude před stejným výborem vypovídat ministr spravedlnosti Jeff Session. On sám čelil nátlaku demokratů, kteří ho žádali aby odstoupil z funkce kvůli tomu, že se dvakrát sešel s ruským velvyslancem Kisljakem během prezidentské volební kampaně.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

Kampaň vodky Smirnoff si střílí z Trumpa Foto: Instagram

reklama

Další články

  1. BBC: Navalného opět zadržela policie

    Společnost ·

    V Rusku došlo k zadržení opozičního vůdce Alexeje Navalného. Stalo se tak poté, co Navalný vyzval své příznivce k nepovolenému protestnímu pochodu v Moskvě. Lidé tak m…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.