Kamery GoPro jdou se svými akciemi na burzu

Americká společnost GoPro, která je předním výrobcem nositelných minikamer, oznámila, že hodlá vstoupit na burzu Nasdaq. Firma podle agentury Reuters plánuje získat emise až za 100 milionů dolarů. Společnost loni téměř zdvojnásobila zisky, a to na 986 milionů dolarů.

Hlavními upisovateli IPO jsou podle agentury Reuters banky JP Morgan, Citigroup a Barclays.

Firma GoPro vznikla v roce 2004 a je předním výrobcem sportovních nositelných kamer, které si sportovci často připevňují na přilby, aby tak mohli snímat záznam ze své jízdy či výkonu. Své produkty často prodává přes speciální prodejce, kteří se zaměřují na lyžaře, surfaře nebo motoristické fandy.

Výnosy GoPro se loni za pouhý rok takřka zdvojnásobily na 986 milionů dolarů a zisk dosáhl 60,6 milionu dolarů. Firma uvedla, že příjmy z emise chce použít na provozní kapitál, splacení dluhu a nové investice popřípadě akvizice.

Největším akcionářem s podílem 49 procent je zakladatel firmy Nicholas Woodman a jeho rodina. Dalším předním podílníkem je firma Foxteq Holdings, která patří do skupiny největšího světového smluvního výrobce Foxconn.

Zdroj: ČTK, Reuters

Kamery GoPro jdou se svými akciemi na burzu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Malé oči: Filmový festival pro děti od dětí

    ·

    „Malé oči“ jsou první pražský dětský filmový festival, který od 19. do 25. května pořádá Bio Oko ve spolupráci s Aeroškolou. Celé přípravy má na starost tým mladýc…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.