Kalorie ve slazených nápojích v USA se sníží o pětinu. Výrobci bojují s americkou obezitou.

Američtí výrobci slazených nealkoholických nápojů se zavázali ke snížení kalorií v nápojích do roku 2025, a to o 20 procent. Coca-Cola, PepsiCo a Dr. Pepper Snapple tak podnikají další krok v boji proti obezitě v USA. 

Společnosti by dle slibu měly na trh uvést menší lahve, přidat do nápojů více vody a rozšířit sortiment výrobků s nízkým či nulovým počtem kalorií. Tato opatření by měla pomoci snížit objem zkonzumovaných vysoce slazených nápojů na osobu.

Dalším krokem má být lepší informovanost o obsahu kalorií. Informace mají přibýt na nápojových automatech, chladících boxech obchodů a veškerém prodejním nápojovém vybavení, které zmíněné firmy kontrolují.

I přesto se výrobci nealkoholických nápojů setkali s kritikou. Středisko pro vědu ve veřejném zájmu ve Washingtonu zprávu uvítalo, ale společnosti by podle něj měly upustit od svého nesouhlasu se zdaněním a varovnými nápisy na slazených nápojích.

Zdroj: ČTK

Kalorie ve slazených nápojích v USA se sníží o pětinu. Výrobci bojují s americkou obezitou. Foto: Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.