Jörg Meuthen zůstává předsedou Alternativy pro Německo

Sjezd německého protiimigračního uskupení Alternativa pro Německo (AfD) dnes potvrdil Jörga Meuthena v jedné ze dvou předsednických funkcí. Meuthen získal 72 procent hlasů, proti jeho setrvání v čele AfD hlasovalo 24 procent delegátů.

Šestapadesátiletý Meuthen je předsedou AfD od roku 2015. Jeho spolupředsedkyní byla Frauke Petryová, ta se ale krátce po zářijových parlamentních volbách rozhodla stranu opustit.

Meuthen při dnešním hlasování neměl žádného protikandidáta. O obsazení druhého předsednického postu ještě nebylo rozhodnuto. Ucházet se o něj bude šéf berlínské AfD Georg Pazderski.

Demonstranti se dnes snažili zablokovat příjezd ke kongresovému centru v Hannoveru, ve kterém se sjezd AfD koná. Policisté proti demonstrantům použili vodní dělo.

AfD je třetí nejsilnější stranou ve Spolkovém sněmu.

 

Zdroj: ČTK

Jörg Meuthen zůstává předsedou Alternativy pro Německo Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Americký Senát schválil Trumpovu daňovou reformu

    Společnost ·

    Americký Senát dnes schválil daňovou reformu, kterou prosazuje prezident Donald Trump a která snižuje daňové zatížení podniků i fyzických osob. Jde o největší změny v …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.