Jihočeský kraj opraví silnice za 300 milionů korun

Jihočeský kraj opraví na jaře přes sto kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Na zakázku za zhruba 300 milionů korun vypsal tendr. Projekt bude dotován z Regionálního operačního programu Jihozápad, investice následně proplatí Evropská unie.

Kraj obnovu silnic nejdříve zaplatí ze svého, a pak mu většinu z investice proplatí Evropská unie. Jedná se o silnice druhé a třetí třídy zařazené do takzvaného plánu priorit P6, řekl hejtman Jiří Zimola.

„S opravami by se mělo začít na jaře, proto jsme vyhlásili výběrové řízení pro jednotlivé okresy teď, aby se to všechno stihlo během zimy a na jaře jsme mohli začít rekonstruovat," uvedl Zimola.

V kraji se letos bude do zlepšení stavu silnic druhé a třetí třídy investovat zhruba 700 milionů korun. Další peníze pak směřují do běžných oprav komunikací. V lepším stavu tak na konci roku bude téměř 90 kilometrů silnic, k tomu se vybudovaly přeložky komunikací, obchvaty a opravila se také řada mostů.

„Z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury kraj nechal letos opravit 24 kilometrů povrchů komunikací za více než 50 milionů korun. Z prostředků EU bude opraveno 64 kilometrů za téměř 140 milionů, z čehož kraj zaplatí 15 procent," uvedl náměstek hejtmana Jaromír Slíva.

Podle Aleny Frdlíkové z odboru regionálního rozvoje kraje se v současné době dokončují opravy mostů v Třeboni a v Albeři na Jindřichohradecku, a také mosty v Borkovicích a v Přehořově na Táborsku. Kraj na ně ze svého rozpočtu pošle více než 50 milionů korun. Kraj také investoval zhruba 15 milionů korun do rekonstrukce průtahu města Suchdol nad Lužnicí a přes 11 milionů korun do komunikací na rekonstruovaném Křižíkově náměstí v Táboře. Krajská Správa a údržba silnic má na investice letos vyčleněno zhruba 158 milionů korun. Aktuálně dokončuje opravy 13 mostů a jeden téměř kilometrový průtah obcí. Součástí plánu je také osm modernizací silnic.

Zdroj: ČTK

Jihočeský kraj opraví silnice za 300 milionů korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Indie spustila jadernou elektrárnu na jihu země

  Byznys ·

  Největší indická jaderná elektrárna, jejíž stavbu provázely protesty obyvatel a četné odklady, vyrábí energii a v úterý byla napojena na rozvodnou síť na jihu země. In…

 2. Evropská komise vyzvala Řecko k urychlení reforem

  Byznys ·

  Podle Evropské komise učinilo silně zadlužené Řecko pokroky při řešení svých rozpočtových problémů, mělo by ale zrychlit zavádění strukturálních reforem a zvýšit e…

 3. Yahoo v USA návštěvností překonal Google

  Tech ·

  Internetová společnost Yahoo v září už třetí měsíc za sebou překonala v návštěvnosti stránek ve Spojených státech svého konkurenta Google. Vyplývá to z dnešních ú…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.