Jednou z obětí stockholmského útoku je manažer Spotify

Britský občan, který je jednou ze čtyř obětí pátečního teroristického útoku ve Stockholmu, byl vysoce postaveným manažerem streamovací služby Spotify. Potvrdil to zakladatel firmy Daniel Ek na svém facebookovém profilu. Chris Bevington měl ve stockholmském sídle firmy na starosti mezinárodní obchod.  

„Chris byl členem naší skupiny více než 5 let. Měl velký vliv nejen na podnikání, ale na každého, kdo měl tu čest s ním pracovat,“ napsal Ek v neděli na svém profilu. „Neexistují slova, která by vyjádřila, jak moc nám bude chybět, a jak jsme smutní, že ho zrovna takhle ztratili.“

Ke smrti Chrise Bevingtona se vyjádřila i jeho rodina. „Všichni jsme zdrceni předčasnou a tragickou smrtí našeho talentovaného, soucitného a milujícího syna Chrise. Byl to báječný manžel, syn, otec, bratr a blízký přítel mnoha lidí,“ uvedl jeho otec John Bevington v prohlášení.

Bevington byl jedním ze čtyř lidí, kteří přišli o život při pátečním útoku na stockholmské nákupní třídě Drottninggatan. Podle posledních informací je atentátníkem devětatřicetiletý sympatizant Islámského státu Rakhmat Akilov z Uzbekistánu. Ten se dnes před vyšetřujícím soudcem přiznal ke spáchání teroristického činu a přijal vazbu. Ukradeným nákladním vozem vjel vysokou rychlostí na rušnou stockholmskou třídu a poté prorazil průčelí luxusního obchodního domu Åhléns. Vedle Chrise Bevingtona přišli o život dva Švédové a Belgičan. Dalších 15 osob utrpělo zranění.

Spotify je hudební služba, která vznikla v roce 2008 ve Švédsku a nabízí streamování či podcasting hudby od vybraných vydavatelství.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

Jednou z obětí stockholmského útoku je manažer Spotify Foto: ČTK/ZUMA/Aftonbladet

reklama

Další články

  1. Brexit může poškodit rating Evropské unie

    Byznys ·

    Jestliže Velká Británie v jednáních o podmínkách svého vystoupení z Evropské unie odmítne požadavky unie na vyplacení rozpočtových závazků, tak může dojít k poškození …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.