Jídlo z McDonald's neláká, zisk společnosti klesl ve čtvrtletí o 13 procent

Řetězci restaurací s rychlým občerstvením McDonald's ubývá zákazníků. Fastfoodové firmě klesl ve druhém čtvrtletí celosvětově čistý zisk meziročně o 13 procent na 1,2 miliardy dolarů (29,6 miliardy Kč). Důvodem byl pokles prodeje, protože do restaurací chodí na jídlo stále méně zákazníků. Řetězec nejvíce ztrácel v Asii, v Evropě se ale stále těší zisku.

Celkové příjmy McDonald's se oproti stejnému období loni snížily o deset procent na 6,5 miliardy dolarů. Tržby v provozovnách otevřených nejméně rok klesly o 0,7 procenta.

V samotných Spojených státech, odkud McDonald's pochází,  se srovnatelné tržby snížily o dvě procenta. V regionu, který zahrnuje Asii, Blízký východ a Afriku, klesly o 4,5 procenta. V Evropě však díky Německu a Británii stouply o 1,2 procenta.

McDonald's prospíval dokonce i v době recese, kdy se mu podařilo lákat na svou levnou nabídku za dolar. V posledních letech však bojuje s poklesem kvůli měnícím se chuťovým prioritám zákazníků a silné konkurenci. Firma připustila, že si část problémů vytvořila sama kvůli komplikované nabídce a zpožděné reakci na změny preferencí zákazníků. McDonald's se nyní snaží zlepšit své tržby některými změnami, jako prodejem snídaní po celý den, uzpůsobení nabídky regionálním chutím a speciální možností vytvořit si hamburger podle přání.

Firma doufá, že změny se pozitivně projeví už ve třetím čtvrtletí a srovnatelné tržby poprvé po čtyřech čtvrtletích poklesu vzrostou. Pomoci má také očekávané oživení v Číně, napsala agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK, Reuters

 

Jídlo z McDonald's neláká, zisk společnosti klesl ve čtvrtletí o 13 procent Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.