"Jde o velmi dobrý začátek pro všechny," řekl Trump po schůzce s Putinem

Důvěrné jednání prezidentů Ruska a USA Vladimira Putina a Donalda Trumpa po více než dvou hodinách skončilo. Informovala o tom ruská zpravodajská televize Rossija 24. Americký prezident po besedě s Trumpem označil schůzku za "velmi dobrý začátek pro všechny".

Trump své hodnocení summitu sdělil novinářům při zahájení pracovního oběda, který po besedě mezi čtyřma očima následoval. Z ruské strany se jednání delegací kromě Lavrova účastní hlavní Putinův zahraničně politický poradce Jurij Ušakov a kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Členem americké delegace je kromě Pompea bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton.

Prezidenti spolu za zavřenými dveřmi hovořili zhruba o půl hodiny déle, než organizátoři summitu předpokládali. Delší než plánované bylo i jednání Trumpa s Putinem během jejich prvního setkání v Hamburku loni v létě. Místo plánovaných 40 minut tehdy spolu mluvili přes dvě hodiny.

O výsledcích pondělního jednání Trumpa s Putinem nejsou bližší informace, podrobnosti se novináři mají dozvědět na společné tiskové konference obou státníků. Podle ruských zdrojů by se mohla uskutečnit mezi 16:30 až 17:30.

Pompeo a Lavrov se spolu setkali souběžně se schůzkou prezidentů. Ani o jejich jednání, které bylo oficiálně první, nejsou zatím žádné zprávy.

 

 

Zdroj: ČTK

"Jde o velmi dobrý začátek pro všechny," řekl Trump po schůzce s Putinem Foto: ČTK/imago stock&people/Lehtikuva/Heikki Saukkomaa: Donald Trump a Vladimir Putin

reklama

Další články

  1. Nové referendum? Mluvčí Mayové jej vylučuje

    Společnost ·

    Plán vlády premiérky Theresy Mayové zveřejněný minulý týden představuje jediný způsob, pomocí něhož lze docíit dohody o odchodu Británie z Evropské unie, který bude v …

  2. Česko nepomůže Itálii s migranty

    Společnost ·

    Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to premiér Andrej Babiš na dotaz týkající se aktuální italské žádosti o pomoc s uprchlíky. Babiš trvá na tom, že …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.