Japonsko demontuje poškozené reaktory ve Fukušimě

Premiér Šinzó Abe nařídil demontáž poškozených reaktorů v jaderné elektrárně Fukušima. Podle japonského tisku zaplatí Japonsko za demontování šesti jaderných reaktorů dvanáct miliard dolarů. Informovala o tom agentura Reuters.

Premiér Šinzó Abe pověřil společnost Tepco, provozovatele elektrárny, aby přistoupila k demontáži dvou reaktorů, které byly při katastrofě poškozeny jen mírně a zatím zůstávaly mimo provoz. Ve Fukušimě se roztavila jádra tří reaktorů. O likvidaci ostatních čtyř vážně poškozených reaktorů bylo rozhodnuto již dříve.

Od neštěstí, které bylo největší nukleární katastrofou od havárie ukrajinské jaderné elektrárny v Černobylu v roce 1986, se zařízení potýká s problémy.

Návštěva premiéra Abeho v elektrárně je vnímána jako snaha japonské vlády ukázat odhodlání řešit fukušimskou krizi, kterou v poslední době zhoršily úniky radioaktivní vody.

Zdroj: ČTK

Japonsko demontuje poškozené reaktory ve Fukušimě Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Praha schválila prodej třetiny bytového fondu

    Byznys ·

    Pražští zastupitelé schválili prodej zhruba 1200 bytů v blocích panelových domů, převážně v Hlubočepích. Praha prodejem získá přes 600 milionů korun. Lidé za metr…

  2. BMW zahájila masovou výrobu elektrického vozu i3

    Byznys ·

    Největší výrobce luxusních aut na světě BMW dnes zahájil sériovou výrobu elektrického vozu i3. Menší vůz určený pro jízdu po městě se vyrábí v závodě v Lipsku a je…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.