Japonský premiér varoval Británii před opuštěním EU, ohrozila by tím zájem investorů

Pokud Evropská unie opustí Evropskou unii, tak bude méně přitažlivá pro japonské investory. Řekl to včera v Londýně japonský premiér Šinzó Abe. Připomněl, že ve Spojeném království působí okolo tisíce japonských firem zaměstnávajících kolem 140 tisíců lidí.

„Mnoho z těchto firem přišlo do Británie právě z toho důvodu, že země představuje vstupní bránu do Evropské unie. Japonsko by dalo jasně přednost tomu, aby Británie zůstala v EU,“ řekl Abe na společné tiskové konferenci se svým britským protějškem Davidem Cameronem.

Britský premiér zdůraznil, že koncem roku 2014 japonské investice v zemi představovaly celkem 38 miliard liber (1,3 bilionu korun). „To je ohromné číslo,“ řekl Cameron, pro něhož ekonomické otázky představují jedny z hlavních argumentů k přesvědčení Britů, aby v referendu 23. června hlasovali pro setrvání Británie v EU.

Před dvěma týdny také americký prezident Barack Obama při návštěvě Londýna podpořil další členství Británie v unii. Varoval, že v případě odchodu z EU, takzvaného brexitu, by se nejspíš zhoršilo obchodování mezi Británií a Spojenými státy.

Cameron a Abe včera jednali hlavně o přípravách summitu sedmi ekonomicky nejvyspělejších zemí světa, skupiny G7, který se uskuteční koncem měsíce v Japonsku.

 

 

Zdroj: ČTK

Japonský premiér varoval Británii před opuštěním EU, ohrozila by tím zájem investorů Foto: 360b / Shutterstock.com: Japonský premiér Šinzó Abe

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.