Japonské akcie jsou nejvýše za 15 let, ropa se naopak propadá

Japonské akcie v noci na dnešek reagovaly na pozitivní očekávání ohledně firemních zisků a dostaly se na patnáctiletá maxima. Cena ropy se naopak podle agentury Reuters propadla poté, co Saúdská Arábie ukončila vojenské operace v Jemenu.

Japonský akciový index Nikkei vzrostl ve středu o 1,1 procenta na nejvyšší úrovně od dubna roku 2000. Zahraniční investoři se na japonské akcie zaměřili na základě obnovujícího se růstu třetí největší ekonomiky světa, který s sebou přináší i zvyšování příjmů japonských firem. Kromě Japonských akcií rostly také burzy v Jižní Koreji, Číně nebo Hong Kongu.
Cena ropy prohloubila pokles poté, co Saúdská Arábie oznámila ukončení tři týdny trvající vojenské operace proti šítským povstalcům Hútiům v Jemenu. Barel ropy Brent ztratil od včerejška téměř tři procenta a obchoduje se za 61, 65 dolaru, píše agentura Reuters.

 

Zdroj: Reuters

Japonské akcie jsou nejvýše za 15 let, ropa se naopak propadá Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Proti zavedení eura je v Česku 85 procent lidí

    Byznys ·

    Proti zavedení eura je 85 procent Čechů. Postoj lidí k přijetí společné evropské měny se během posledních dvou let příliš nezměnil. Vyplývá to z průzkumu společnosti I…

  2. Německá vláda zlepší výhled vývoje ekonomiky

    Byznys ·

    Německá vláda zvýší odhad letošního růstu ekonomiky země na 1,8 procenta. Podobné tempo pak očekává i pro příští rok. Agenturu Reuters o tom informovaly vládní zdroje.…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.