Japan Display postaví továrnu na výrobu LCD pro Apple za 1,4 miliardy dolarů

Společnost Japan Display plánuje stavbu továrny na výrobu displejů z tekutých krystalů (LCD). Podle firmy se má celková investice vyšplhat na 1,4 miliardy dolarů (34,7 miliardy korun). Informované zdroje sdělily, že fabriky budou složit pro výrobu displejů chytrých telefonů Apple. 

Výroba má v novém závodě začít v roce 2016. Díky továrně se kapacita výroby Japan Display zvýší o 20 procent.

Firma nepotvrdila, zda odběratelem displejů z nové továrny bude Apple. Uvedla, že informace o svých klientech neposkytuje. Zdroj agentury Reuters ale řekl, že Apple bude nejen hlavním odběratelem displejů, ale že by měl také do závodu investovat. Japan Display má podle zdroje značný zájem stát se hlavním dodavatelem Applu, neboť prodej jeho iPhonů celosvětově roste, zvláště pak v Číně. Apple nyní patří mezi nejziskovější firmy.

Společnost Japan Display vznikla v roce 2012 spojením divizí na výrobu obrazovek firem Sony, Toshiba a Hitashi. Loni se s akciemi firmy začalo obchodovat na burze v Tokiu. Minulý měsíc firma oznámila, že se jí po dvou čtvrtletích ztrát podařilo vrátit k zisku, a to díky poptávce od Applu a čínských výrobců chytrých telefonů. To je v ostrém kontrastu s konkurenční japonskou firmou Sharp, které výroba displejů naopak klesá.

 

Zdroj: ČTK

Japan Display postaví továrnu na výrobu LCD pro Apple za 1,4 miliardy dolarů Foto: Lewis Tse Pui Lung/Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Euro je vůči dolaru nejníže za 11 a půl roku

    Byznys ·

    Jednotná evropská měna se včera propadla na novou nejnižší hodnotu vůči dolaru. Jedno euro se prodávalo za méně než 1,1 dolaru, což je nejméně od září 2003. Jednotná e…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.