Jak rozumět přistěhovalecké politice Trumpovy vlády?

Někteří Američané možná na migrační politiku Donalda Trumpa pohlížejí příznivě, aniž by odvraceli oči. Že jsou ale zřejmě v menšině, dokládá i sám prezident, který považuje za nutné trvale a otevřeně překrucovat pravdu. Napsal to list Financial Times v komentáři ke skandálu kolem internace dětí odebíraných na hranicích USA ilegálním migrantům.

Někteří členové americké vlády považují za přijatelné předcházet kriminalitě hrozbami postihu nevinných dětí. Je skutečně možné, že někteří přistěhovalci ze zoufalství využívají děti jako "lidské štíty" v naději, že je to ochrání od zatčení. I v tomto případě je ale nevinnost těchto dětí neotřesitelným faktem.

Trump a jeho lidé říkají, že rozdělování rodin na hranicích ustane, pokud Kongres schválí nové imigrační zákony. Žádný zákon projednávaný teď Kongresem se ale tomuto problému přímo nevěnuje. I kdyby se věnoval, morální stránka věci zůstává stejná: Trump zneužívá dětí jako politického nástroje.

Záměrné útoky proti nevinným, byť ku prospěchu vyššího dobra, nejsou hodny velkého národa. Trumpova snaha vyhnout se odpovědnosti za svou politiku skončí možná dočasným úspěchem, protože jeho stoupenci jsou velmi loajální. Dějiny ale na zradu základních amerických hodnot hned tak nezapomenou, píše Financial Times.

Přistěhovalecké zákony se v USA dlouho ignorovaly, politika bývalého prezidenta Baracka Obamy situaci na hranicích jen zhoršovala, konstatovala dnes Laura Ingrahamová, komentátorka televize Fox News blízké Trumpovi. Dnes je z toho krize: počet lidí, kteří loni nelegálně vnikli na území USA, se zvýšil o 150 procent. Prezident teď jedná tak, jak měli jednat všichni před ním.

Jste-li zatčen, pak podle amerických zákonů jsou vaše děti odeslány příbuzným, nebo se o ně postará stát. Čím víc lidí nezákonně překonává hranice, tím víc dětí je odděleno od svých rodičů. Dočasně žijí v místech, která lze označit za letní tábory nebo školy v přírodě.

Liberálové, kteří ztratili argumenty i minulé volby, ale situaci použili jako politickou zbraň. Snaží se emotivně manipulovat veřejným míněním. Děti odebírané "rodičům" ale rozhodně nemusejí být členy rodiny - jsou unášeny a zneužívány osobami, které se chtějí snadno dostat do USA. Situaci využívají drogové kartely a pašeráci lidí. Počet dětí ze států střední Ameriky, zadržených na hranicích USA, se jen v letech 2012-14 zvýšil čtyřnásobně. Nelegální migranty verbují zločinecké gangy.

Trumpova vláda se teď po desetiletích vládního přehlížení snaží napravit tento bezprávný přistěhovalecký systém. Nemůžeme dovolit, aby středoamerické státy vyvážely svou chudobu a svá zoufalství do naší země. Proč všichni ti Obamové a liberálové pro jejich dětí pláčou? Jejich mediální kampaň a zkreslování má poškodit člověka, jehož v listopadu 2016 nedokázali porazit - Donalda Trumpa, konstatovala komentátorka Fox News.

 

Zdroj: ČTK

Jak rozumět přistěhovalecké politice Trumpovy vlády? Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. Uprchlíků ve světě stále přibývá

  Společnost ·

  Ve světě bylo loni kvůli válečným konfliktům, násilí a pronásledování na útěku 68,5 milionu lidí, což je rekordní údaj pátý rok po sobě. Asi polovina běženců jsou děti…

 2. Počet občanských válek ve světě se zdvojnásobil

  Společnost ·

  Počet občanských válek ve světě se od začátku století více než zdvojnásobil. Ve své zprávě to dnes uvedl Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČR). Narostl rovněž počet…

 3. EU o další rok prodloužila sankce proti Rusku

  Byznys ·

  Evropská unie dnes o další rok prodloužila protiruské sankce, které jsou reakcí na obsazení a anexi Krymu v roce 2014. Podle prohlášení zveřejněného v Bruselu tím EU p…

 4. Google pokračuje v expanzi na asijské trhy

  Byznys ·

  Americký internetový gigant Google investuje 550 milionů dolarů (více než 12 miliard korun) do čínského internetového prodejce JD.com. Dohoda o investici je součástí s…

 5. Růst britské ekonomiky je nejslabší od roku 2009

  Společnost ·

  Kvůli nejistotám spojeným s odchodem Británie z Evropské unie, vyšším cenám ropy a obavám z obchodní války britská ekonomika zřejmě letos vykáže nejpomalejší růst od r…

 6. Kampaň podle Erdogana

  Společnost ·

  Prezidentský kandidát největší turecké opoziční strany Muharrem Ince opět neúspěšně vyzval svého hlavního soupeře, prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, k živé televizní…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.