Jak je na tom česká věda v oblasti transferu technologií?

Středečním hostem vysílání rádia ZET byl Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz, který poskytuje nezávislé informace o vědě a výzkumu. Těžištěm jeho dnešních odpovědí byl transfer technologií.

Co si lze pod transferem technologií představit? Jde o proces využití výsledků výzkumu a vývoje prováděného ve výzkumných organizací do praxe, především do podnikové sféry. A právě k transferu technologií se v uplynulých dnech konala v Plzni národní konference transferu technologií. 

Co na ní zaznělo, jak je na tom Česko s transferem technologií a jaké jsou další novinky v oblasti vědy a výzkumu si můžete poslechnout v playeru výše.Tam je pro Vás k dispozici celý rozhovor moderátorky Romany Navarové a Aleše Vlka. 

 

Zdroj: ZET/youradio.news

 

 

Jak je na tom česká věda v oblasti transferu technologií? Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Čína sníží clo na dovoz osobních aut na 15 %

    Byznys ·

    Čínská vláda přistoupila ke snížení cla na dovoz osobních automobilů na 15 procent ze současných 25 procent. Informaci o tom v úterý agentura Bloomberg s odvoláním na …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.