Jak bude nyní pokračovat stíhání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka?

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš byl spolu s prvním místopředsedou Jaroslavem Faltýnkem vydán minulý týden policii k trestnímu stíhání v kauze údajných dotačních podvodů farmy Čapí hnízdo. Jak nyní bude případ z právního hlediska pokračovat dál? S rádiem Zet se o to podělil Michal Janík z advokátní kanceláře Holá, Janík, Samek.  

Souhlasem Poslanecké sněmovny k trestnímu stíhání poslanců Babiše a Faltýnka se rozumí příslušné usnesení této zákonodárné komory, upřesnil v úvodu Janík. Toto usnesení sněmovny musí být doručeno příslušnému státnímu zastupitelství dozorující  trestní stíhání dotčených osob. Následně pak státní zástupce svým usnesením rozhodne o tom, že se v trestním stíhání pokračuje – toto usnesení je pak doručeno obviněným. Trestní řízení poté podle Janíka dále pokračuje, tzn., probíhají další úkony trestního řízení, jako např. výslechy, může pak dojít i k podání obžaloby, hlavnímu líčení před soudem a jeho rozhodnutí o vině a trestu obžalovaných.

Text výše obsahuje pouze část vyjádření advokáta Michala Janíka. Jeho celé znění si můžete poslechnout v playeru výše. 

 

Zdroj: ZET

Jak bude nyní pokračovat stíhání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka? Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Šance Drahoše a Zemana na zvolení jsou vyrovnané

    Společnost ·

    Šance prezidenta Miloše Zemana (SPO) a bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše na zvolení hlavou státu jsou podle průzkumu vyrovnané. Každého z nich chce podle š…

  2. Požár hotelu v Praze nepřežili čtyři lidé

    Společnost ·

    Sobotní požár hotelu v centru Prahy má už čtyři oběti. Dva mladí cizinci - jednadvacetiletý Němec a o rok mladší Jihokorejka - zemřeli na místě ještě před příjezdem zá…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.