J. Mühlfeit: Věřím v technologie, ale lidský faktor, zejména ve vzdělání, je nenahraditelný.

Jan Mühlfeit, který odchází z pozice evropského předsedy softwarové společnosti Microsoft,  hovoří v pořadu Investice Zet o důležitosti lidského faktoru ve výchově a byznysu. Podle Mühlfeita je třeba mít na zřeteli důležitost lidského prvku a nepřipustit dehumanizaci, způsobenou technologiemi. 

Jan Mühlfeit, který byl dosud nejvýše postaveným českým manažerem, post v Microsoftu opustí ke konci roku. Plánuje se zaměřit na poradenství a koučing, zejména v oblasti osobního rozvoje, vzdělávání, podpory firem a konkurenceschopnosti.

V pořadu Investice Zet hovořil o nezastupitelnosti lidského faktoru ve vzdělání. „Technologie nesmí být využívaná jako babysitting -  místo lidí, protože tam máme nezastupitelnou roli,“ řekl Mühlfeit. „Jsem, co se využívání technologií týče, brutální optimista,  ale jsem si i vědom hrozeb v oblasti dehumanizace." 

V pořadu také hovořil privátní bankéř z Unicredit Bank Jozef Kovalovský o investicích movitých Čechů. Editor Investičního webu Jan Sochor komentoval výsledky zátěžových testů bank, které tento víkend oznámila Evropská centrální banka. 

Investice Zet, je pořad, který připravuje Studio Zet spolu s Investičním webem. Hosté v něm každé pondělí v 9:35 diskutují na téma aktuálních událostí a hodnotí jejich dopad na vývoj kapitálových trhů. Záznam celého pořadu si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

J. Mühlfeit: Věřím v technologie, ale lidský faktor, zejména ve vzdělání, je nenahraditelný. Foto: Robot - hračka. Zdroj: Shutterstock

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.