J. Šindel, Citibank: Nové kolo opatření ECB pro pomoc ekonomikám přijde na přelomu roku

Podle hlavního ekonoma české pobočky Citibank Jaromíra Šindela nelze další kolo opatření pro podporu ekonomik Eurozóny očekávat dříve než koncem tohoto, nebo začátkem příštího roku. Evropská centrální banka, která zasedá tento týden, totiž teprve začala realizovat nákupy aktiv, které avizovala v létě.

“ECB teď začala realizovat samotné nákupy aktiv, které oznámila už v červnu. Úplně nové kolo uvolňování v eurozóně přijde asi až na konci letošního roku nebo možná na počátku příštího,” řekl Šindel v pořadu Investice Zet k předpokládaným krokům Evropské centrální banky.

V dalších částech pořadu diskutovali Jaromír Šindel a Analytik BH Securities Petr Hlinomaz o tom, co čeká americkou ekonomiku po té, co Fed ukončil kvantitativní uvolňování. Závěr pořadu se zaměřil na výsledkovou sezónu na Pražské burze a tipy, do kterých akcií bude výhodné investovat do konce letošního roku.

 

Investice Zet, je pořad, který připravuje Studio Zet spolu s Investičním webem. Hosté v něm každé pondělí v 9:35 diskutují na téma aktuálních událostí a hodnotí jejich dopad na vývoj kapitálových trhů. Záznam celého pořadu si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

J. Šindel, Citibank: Nové kolo opatření ECB pro pomoc ekonomikám přijde na přelomu roku Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Týden vědy a techniky: Přímý kontakt s vědou

    ·

    Letošní Týden vědy a techniky s mottem Dotkni se vědy chystá na 500 akcí v různých koutech České republiky. Festival nabídne přes dvě stovky přednášek, čtyřicet výstav…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.