Izraelský ministr zahraničí chce nabídnout Arabům peníze za emigraci

Izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman naznačil, že by Izrael měl poskytovat finanční pobídky Arabům s izraelským občanstvím, aby opustili zemi a žili v budoucím palestinském státu. S odvoláním na dokument, který zveřejnila Liebermanova strana Izrael je náš domov, o tom informovala agentura AFP.

Ministr Lieberman je zastáncem principu "maximálního odloučení" mezi Židy a Araby v Izraeli. Agentura AFP ho označuje za krajně nacionalistického politika. Podle nacionalistů by se arabští Izraelci, kteří se rozhodnou pro "palestinskou identitu", měli vzdát izraelského občanství a stát se občany budoucího palestinského státu. „Stát Izrael by je měl dokonce k tomu povzbuzovat, a to systémem finančních pobídek,“ říká se v textu zveřejněném Liebermanovou stranou.

Podle ultra-nacionalistů je mírová dohoda mezi Izraelci a Palestinci udržitelná pouze tehdy, když se na palestinská území odstěhují izraelští Arabové.

 

Zdroj: ČTK

Izraelský ministr zahraničí chce nabídnout Arabům peníze za emigraci Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Barack Obama odsoudil násilnosti ve Fergusonu

    Společnost ·

    Americký prezident Barack Obama v noci na dnešek odsoudil násilnosti, které se rozhořely na začátku týdne ve Fergusonu na předměstí St. Louis poté, co se velká porota …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.