Izraelské letectvo odpovědělo na raketový útok z Gazy

Izraelské letouny dnes časně ráno napadly cíle patřící radikálnímu palestinskému hnutí Hamás v Pásmu Gazy v odpovědi na nedělní vypálení palestinské rakety na jih Izraele. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na izraelskou armádu. Ani dnešní nálety, ani raketový útok si podle tohoto zdroje nevyžádaly oběti na životech.

V neděli při izraelském ostřelování pozic Hamasu v Pásmu Gazy zahynuli dva Palestinci. Armáda tak reagovala na útok palestinských ozbrojenců na hranicích Izraele s Pásmem Gazy, při němž v sobotu utrpěli zranění čtyři izraelští vojáci. Dva z nich byli zraněni vážně, ale jejich životy nejsou podle armády ohroženy. Izraelské letectvo následně při dvou vlnách náletů zasáhlo 18 zařízení Hamásu, včetně výrobny zbraní a tajných tunelů. Palestinské úřady pak uvedly, že zasaženy byly i výcvikové tábory radikálů.

Při dnešních náletech izraelské letouny podle armádního komuniké bombardovaly podzemní zařízení Hamásu na jihu Pásma Gazy. Podle zdrojů z palestinských bezpečnostních složek byly terčem objekty východně od města Rafáh.

Radikální hnutí Hamás ovládá Pásmo Gazy od roku 2007 a od té doby vedlo s Izraelem už tři války. Na hranicích s Gazou od posledního ozbrojeného konfliktu v roce 2014 dlouho panoval relativní klid, násilí znovu propuklo až loni v prosinci, kdy americký prezident Donald Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele. Hamás tehdy vyhlásil další intifádu, tedy povstání proti Izraeli.

 

Zdroj: ČTK

Izraelské letectvo odpovědělo na raketový útok z Gazy Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Polepšila si ČSSD...?

    Společnost ·

    Klasickým voličům ČSSD nepříliš známý korektní diplomat, který působí podobně nevýrazně jako Bohuslav Sobotka, nebo i medvěd Balú z Kiplingovy Knihy džunglí je podle k…

  2. Zeman nabádal ČSSD, aby jednalo s ANO o vládě

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman v neděli nabádal na sjezdu v Hradci Králové sociální demokraty, aby neodcházeli do opozice, ale aby vyjednávali s hnutím ANO o novém kabinetu. Os…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.