Izrael může Česku podat pomocnou ruku při problémech se suchem

Izraelské zkušenosti spojované s úsporným využitím vody by se mohly hodit i České republice, informaci přinesl ve středu po jednání se svým izraelským protějškem český premiér Bohuslav Sobotka. Předseda české vlády se s Benjaminem Netanjahuem setkal po budapešťském summitu visegrádské čtyřky (V4; Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko), který se poprvé skutečnil společně se šéfem izraelské vlády.

„Chceme pokračování spolupráce v oblasti bezpečnosti, obrany, výměny informací nebo zdravotnictví,“ vyjmenoval český premiér sektory, v nichž Česko a Izrael již vedou dialog. Pro české zdravotnictví je podle Sobotky zajímavá zkušenost Izraele s využitím léčebného konopí.

„Informoval jsem izraelského premiéra, že už i ve střední Evropě se potýkáme v důsledku klimatických změn s nedostatkem vody,“ uvedl Sobotka další ze společných témat. Připomněl, že Izrael patří k zemím, které skvěle ovládají technologie úsporného využití vody v zemědělství. „Považuji to za velmi zajímavé téma pro výměnu zkušeností,“ poznamenal český premiér.

Sobotka se během svého působení v premiérské funkci setkal s Netanjahuem počtvrté. Četnost vzájemných setkání podle něj svědčí o mimořádném vztahu obou zemí. Vlády obou států spolu pravidelně jednají na společných zasedáních. Na středeční schůzce premiéři potvrdili, že další společné zasedání bude příští rok v Praze.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Izrael může Česku podat pomocnou ruku při problémech se suchem Foto: ČTK/Jozífek Radek: Český premiér Bohuslav Sobotka s jeho izraelským protějškem Benjaminem Netanjahuem

reklama

Další články

  1. Do Číny vyrazil z Česka první nákladní vlak

    Byznys ·

    Z Prahy ve středu vyjel do Číny první přímý nákladní vlak. V budoucnu má pravidelně spojovat české hlavní město s městem I-wu ve východočínské provincii Če-ťiang. Vlak…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.