„Ivana Zemanová oznámila sesbírání podpisů kvůli marketingovému tahu,“ říká V. Dolejší

Ivana Zemanová jako šéfka petičního výboru oznámila, že prezident Miloš Zeman sesbíral přes 50 tisíc podpisů a může se tak ucházet o obhajobu svého prezidentského mandátu. Reportér zpravodajského portálu Seznam.cz Václav Dolejší uvedl, že jde o marketingový tah. Zemanovu blížící se prezidentskou kampaň totiž řídí z povzdálí úplně jiné osoby.

Oznámení ze strany Ivany Zemanové o potřebného množství sesbíraných hlasů, tak může být součástí Zemanova předvolebního marketingu.

„Všichni vidíme z povzdálí, že jak petiční výbor, tak blížící se kampaň řídí spíše dvojice Martin Nejedlý a Vratislav Mynář, možná trochu pan Veleba, co by šéf SPO,“ řekl dolejší na rádiu Zet.

Dolejšího rovněž překvapilo, že současná hlava státu sesbírala zatím pouze přes 50 tisíc hlasů.

„Skoro jsem si myslel, že to budou statisíce, když vidíme jeho příznivce, jak stojí fronty u stánků. Zdá se tedy, když lidé musí dát podpis nově i s číslem občanského průkazu nebo rodným číslem, že je to možná větší problém,“ myslí si Dolejší.

Podpisy sesbíral i Horáček, blíží se i Drahoš

Zeman není jediným kandidátem na prezidenta, který sesbíral potřebný počet podpisů. Mezi dalšími kandidáty figuruje i Michal Horáček. Ten svoji kampaň na sběr podpisů zahájil jako vůbec první. Díky tomu má tak před svými rivaly velký náskok.

Předseda Akademie věd České republiky Jiří Drahoš oznámil, že má k dispozici již 40 tisíc hlasů.

„Ostatní jsou zatím daleko od nich. Připomenu, že dalším člověkem, který může kandidovat, je senátor za ODS Ladislav Kubera. Ten na to šel z druhé strany a sehnal si podpisy deseti senátorů. Takže on může také kandidovat na prezidenta, i když rozhodnutý zatím není,“ informoval Dolejší. 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s reportérem zpravodajského portálu Seznam.cz Václavem Dolejším. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

„Ivana Zemanová oznámila sesbírání podpisů kvůli marketingovému tahu,“ říká V. Dolejší Foto: yakub88 / Shutterstock.com: Český prezident Miloš Zeman

reklama

Další články

  1. Počet obětí útoků v Barceloně stoupl na 14

    Společnost ·

    Počet obětí útoků v Katalánsku vzrostl na 14, informovaly dnes úřady. Zemřela žena, která byla mezi lidmi zasaženými nočním nájezdem auta ve městě Cambrils, kde terori…

  2. Ukrajina odstranila všechny sochy s Leninem

    Společnost ·

    Proces dekomunizace na Ukrajině, který kontroluje kyjevská vláda, došlo k demontování všech soch bolševického vůdce Vladimira Uljanova-Lenina. V rozhovoru pro ukrajins…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.