Živé vysílání: Rudý kabriolet Tesla se Starmanem obíhá Slunce dál, než se čekalo

 Rudý kabriolet Elona Muska, který se v úterý dostal do vesmíru jako náklad těžké rakety Falcon Heavy, se dostal na vzdálenější dráhu, než se čekalo. Oznámila to dnes agentura AP s odvoláním na společnost SpaceX. Roadster Tesla se po zapálení posledního stupně rakety ocitl na jiné heliocentrické orbitě.

Podle původních plánů se vůz neměl dostat na vzdálenější dráhu, než po jaké obíhá kolem Slunce planeta Mars. Ukázalo se ale, že auto zamířilo až do pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem. Figurínu Starmana v kosmickém skafandru manévr nezmátl, za volantem vozu je prý stále usazena.

 Zdroj: YouTube / SPACE & UNIVERSE (Official)

V amerických médiích dnes mise rudého automobilu vyvolala obdiv, i když podle některých komentátorů je vyslání auta do vesmíru příliš drahou reklamou. S pochvalou přišla i ruská kosmická agentura Roskosmos, jejíž mluvčí označil putování roadsteru vesmírem za „velmi dobrý a pozoruhodný tah“. Neopomněl ale poznamenat, že Muskova automobilka se potýká s problémy s výrobou nového vozu Model 3.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Živé vysílání: Rudý kabriolet Tesla se Starmanem obíhá Slunce dál, než se čekalo Foto: YouTube / SPACE & UNIVERSE (Official)

reklama

Další články

  1. CDU/CSU a SPD se domluvily na koaliční smlouvě

    Společnost ·

    Německo s největší pravděpodobností povede opět velká koalice. Konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové a sociální demokracie (SPD) se podle informací ser…

  2. Měla by EU fungovat jako rodina?

    Společnost ·

    Evropská unie je pro Chorvatsko symbolem míru a růstu, projekt ale nemůže fungovat bez solidarity mezi všemi členskými státy. Na úvod dnešní plenární rozpravy v Evrops…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.