Itálie vyčíslila škody způsobené zemětřesením, dosahují 4 miliard eur

Ničivé zemětřesení, které přesně před měsícem zasáhlo střední Itálii, způsobilo škody za tři až čtyři miliardy eur (81 až 108 miliard korun). Informoval o tom v pátek na tiskové konferenci šéf italské civilní obrany Fabrizio Curcio. Při zemětřesení zemřelo 297 lidí a na 388 dalších osob bylo zraněno.

„Škody nebudou pod čtyři miliardy eur,“ potvrdil na téže tiskové konferenci italský premiér Matteo Renzi. Dodal, že rozsáhlé škody způsobily otřesy i v oblastech, kde si zemětřesení nevyžádalo oběti a o kterých se tolik nemluví.

Podle Curcia žije stále 2500 lidí, kteří přišli o střechu nad hlavou, ve stanech. „Naše priorita je stany strhnout co nejdříve,“ uvedl Curcio. Podle něj by stavba dřevěných domů pro tyto lidí měla trvat nejdéle sedm měsíců.

Zemětřesení o síle 6,2 stupně Richterovy škály zasáhlo střední Itálii 24. srpna nad ránem, jeho epicentrum bylo nedaleko města Norcia v provincii Perugia. Nejvíce postiženy byly městečka a obce Amatrice, Accumoli a Arquata del Tronto.

Nejvíce obětí (234) zahynulo v troskách středověkého městečka Amatrice, které bylo z větší části zničeno. Pobouření na sociálních sítích vyvolaly posléze karikatury ve francouzském satirickém týdeníku Charlie Hebdo, na nichž byly oběti italského zemětřesení srovnávány s těstovinami. Radnice Amatrice se kvůli nim chce s týdeníkem soudit.

 

Zdroj: ČTK

Itálie vyčíslila škody způsobené zemětřesením, dosahují 4 miliard eur Foto: Antonio Nardelli / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ted Cruz podpoří Trumpa v prezidentských volbách

    Společnost ·

    Texaský senátor Ted Cruz v pátek oznámil, že ve volbách amerického prezidenta podpoří Donalda Trumpa. Cruz, který byl během republikánských primárek hlavním Trumpovým …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.