Italský parlament schválil opatření na podporu ekonomiky

Součástí ekonomických opatření, která mají oživit dlouhodobě churavějící hospodářství, jsou miliardové investice do infrastruktury či daňové úlevy pro firmy, které zaměstnají mladé lidi. Informovala o tom agentura ANSA.

Schválení ekonomických opatření je jedním z prvních hmatatelných úspěchů vlády Enrika Letty, která do úřadu nastoupila v dubnu. Ačkoli projednávání reforem blokovala opozice, zvedlo nakonec pro takzvaný "akční dekret" ruku 319 poslanců, proti jich bylo 110. Protože reformy už ve středu podpořil Senát, mohou nyní vstoupit v platnost.

Kabinet chce s recesí bojovat zejména investicemi. Za vylepšení dopravní sítě či rekonstrukce budov chce utratit až tři miliardy eur. Díky novým zakázkám má ve stavebnictví vzniknout na 30 000 pracovních míst. Další pracovní místa pro mladé chce vláda vytvořit díky daňovým úlevám pro firmy, které je zaměstnají.

Nezaměstnanost mladých nyní v Itálii dosahuje zhruba 40 procent, a představuje obrovský problém. Reforma by měla podpořit i domácnosti, které by díky snížení daně na podporu obnovitelných zdrojů měly ušetřit až 550 milionů eur na účtech za elektrickou energii.

Zdroj: ANSA, ČTK

Italský parlament schválil opatření na podporu ekonomiky Foto: Shutterstoc.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.