Italské lodě přepravily na Sicílii 66 tuniských uprchlíků

Dvě lodě italské pobřežní stráže přivezly do sicilského přístavu Trapani 66 tuniských migrantů. K jejich záchraně došlo předtím ze člunu u ostrova Pantelleria, informaci zveřejnila agentura APA.

Většina migrantů, kteří letos přišli do Itálie, pochází z Tuniska. Tuniské úřady proto na nátlak Říma zpřísnily kontroly, které mají zamezit ilegálním cestám uprchlíků do Itálie. Při zátazích proti ilegální imigraci úřady zabavují mimo jiné motory do nafukovacích člunů, automobily i chytré mobilní telefony.

Tunisané v Itálii nemají na azyl šanci, píše APA. Většina z nich se po příchodu do Itálie ukrývá s pomocí známých a příbuzných a zůstává v zemi ilegálně, tvrdí italská policie.

Itálie sice s Tuniskem uzavřela readmisní dohodu, ale ta předpokládá vyhoštění nanejvýš 30 lidí týdně. Počet Tunisanů přicházejících do Itálie byl dosud výrazně vyšší.

Nová italská vláda imigrační politiku zpřísnila a jen neochotně přijímá uprchlíky zachráněné ve Středozemním moři. Vyzývá členské státy EU, aby si je přerozdělovaly. Český premiér Andrej Babiš naposledy takovou výzvu italského premiéra Giuseppe Conteho označil za cestu do pekel. Conte poté pozval Babiše do Itálie, aby jednali o migrační problematice; český premiér pozvání přijal, ale konkrétní termín schůzky zatím oznámen nebyl.

 

Zdroj: ČTK

 

Italské lodě přepravily na Sicílii 66 tuniských uprchlíků Foto: Shutterstock.com: Ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Trump pozval Putina na návštěvu USA

    Společnost ·

    Bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton prostřednictvím svého ruského protějšku odeslal ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi oficiální pozvání k návštěvě Spoje…

  2. Zisk Unipetrolu v pololetí klesl o polovinu

    Byznys ·

    Petrochemickému holdingu Unipetrol v letošním prvním pololetí klesl čistý zisk meziročně o polovinu na 3,2 miliardy korun. Vliv mělo pojistné plnění, které vylepšilo v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.