Italská Eni objevila u egyptského pobřeží rozsáhlé naleziště zemního plynu

Italská energetická skupina Eni objevila v egyptských pobřežních vodách rozsáhlé naleziště zemního plynu. Firma to oznámila v neděli. Podle ní jde o doposud největší plynové pole objevené ve Středozemním moři, které pokryje spotřebu plynu v Egyptě na několik následujících desetiletí.

„Je to největší nález plynu v Egyptě i ve Středozemním moři a možná jeden z největších na světě,“ uvedla firma. Dodala, že na ploše sta čtverečních kilometrů by se mohlo nacházet až 30 bilionů krychlových stop (850 miliard krychlových metrů) plynu.

Naleziště bude podle Eni schopné několik desetiletí pokrývat egyptskou spotřebu plynu. „Tento historický nález dokáže změnit vývoj egyptské energetiky,“ uvedl generální ředitel podniku Claudio Descalzi. Firma ohlásila nález pouhý den poté, co se Descalzi setkal s egyptským prezidentem Abdalem Fattáhem Sísím.

Společnost Eni působí v Egyptě už déle než 60 let prostřednictvím své divize IEOC a patří mezi největší producenty energie v zemi, napsala agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK

Italská Eni objevila u egyptského pobřeží rozsáhlé naleziště zemního plynu Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Islámský stát rekrutuje studenty v Ghaně

    Společnost ·

    Ghanské úřady vyšetřují několik univerzit kvůli podezření z náboru studentů do extrémistického hnutí Islámský stát (IS). Informovala o tom BBC s odkazem na ghanské vyš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.