Čistý zisk ČSOB stoupl letos o 13 procent na 13,5 mld. korun

Čistý zisk skupiny ČSOB za tři čtvrtletí 2017 vzrostl meziročně o 13 procent na 13,5 miliardy korun. Výsledky podpořil růst obchodních objemů, kvalita úvěrů a důraz na inovace, informovala o tom ve čtvrtek v tiskové zprávě ČSOB.

Objem úvěrů ČSOB vzrostl o devět procent na 665 miliard korun, objem vkladů se zvýšil o 17 procent na 887 miliard korun. Celkový objem aktiv pod správou skupiny stoupl meziročně o pět procent na 196 miliard korun. Provozní výnosy vzrostly o osm procent na 27,9 miliardy korun. Provozní náklady meziročně stouply o procento na 11,9 miliardy korun.

Zisk rostl hlavně díky silné výkonnosti finančních trhů, vyšším příjmům z poplatků u investičních produktů, platebních karet, úvěrů a zahraničních plateb a jednorázovému zisku z vypořádání dřívějšího soudního sporu v prvním čtvrtletí 2017. Ukazatel podílu úvěrů v selhání poklesl na nové historické minimum 2,5 procenta.

Čisté úrokové výnosy ČSOB meziročně stouply o jedno procento na 16,9 miliardy korun. Čistý výnos z poplatků a provizí vzrostl rovněž o procento na 4,7 miliardy korun.

Ke konci září měla ČSOB 1065 bankomatů a 682 poboček a poradenských center. Některé byly uzavřeny nebo sloučeny. Počet klientů banky ČSOB vzrostl ve třetím čtvrtletí o více než 4000.

Konkurenční Komerční banka za tři čtvrtletí 2017 zvýšila čistý zisk o 5,5 procenta na 11,2 miliardy korun. České spořitelně v tomto období čistý zisk meziročně klesl o 1,8 procenta na 11,7 miliardy korun.

Do Skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a skupina Patria. ČSOB patří do mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy. KBC zvýšila ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o deset procent na 691 milionů eur (17,7 miliardy Kč).

 

 

Zdroj: ČTK

Čistý zisk ČSOB stoupl letos o 13 procent na 13,5 mld. korun Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.