Islámský stát už útočí i drony, výbuch si vyžádal dva mrtvé a dva zraněné

Bojovníci radikálního hnutí Islámský stát podle všeho vůbec poprvé zaútočili v Iráku s bezpilotním letounem. Dron po přistání vybuchl. Zabil tím dva kurdské milicionáře a těžce zranil dva francouzské příslušníky zvláštních jednotek. Informoval o tom francouzský deník Le Monde, podle kterého se incident stal 2. října.

Zatím není jasné, zda bomba umístěná na stroji byla odpálena na dálku nebo zda explodovala pomocí časového spínače. Podle deníku New York Times kurdské jednotky dron sestřelily v severním Iráku a považovali ho za jeden z mnoha výzkumných přístrojů Islámského státu. Jakmile se ho ale snažili rozebrat, vybuchl. Pentagon je podle kritiků příliš těžkopádný v přípravě na boj proti novým metodám partyzánské války, napsal americký deník.

Oba francouzští vojáci byli okamžitě letecky přepraveni do vojenské nemocnice ve Francii. Jeden z nich je v kritickém stavu. Při incidentu bylo zraněno ještě několik Francouzů.

Francie soustřeďuje v Iráku kolem 500 vojáků v rámci západní koalice vedené Spojenými státy. Francouzské ministerstvo obrany odmítlo zprávu listu Le Monde komentovat, upozornila agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Islámský stát už útočí i drony, výbuch si vyžádal dva mrtvé a dva zraněné Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

 1. BBC: WHO podporuje takzvanou limonádovou daň

  Společnost ·

  Světová zdravotnická organizace (WHO) podporuje země uvalující takzvanou daň z cukru na limonády a sladké nápoje. Podle její zprávy ní je prokazatelné, že daň 20 proce…

 2. Dárek, který každý pochválí

  Komerční sdělení ·

  Pryč je již doba lacině vyhlížejících dárkových a reklamních předmětů. Obchodní partneři, klienti i zaměstnanci dnes umí ocenit kvalitu i originální design. Lze vlastn…

 3. BBC: Haiti hrozí hladomor

  Společnost ·

  Prozatimní prezident Haiti Jocelerme Priver oznámil, že zemi hrozí hladomor. Obavy vyvolává „apokalyptická destrukce“ způsobená hurikánem Matthew, který se přes zemi p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.