iPhone dostane pravděpodobně ke svým 10. narozeninám konstrukční změny

Chytrý telefon iPhone od Applu se možná dočká celkové konstrukční změny. Mělo by se tak stát v roce 2017, kdy revoluční smartphone oslaví své desáté narozeniny. Na webových stránkách Daring Fireball to v rámci svého podcastu řekl John Gruber. Podle internetového magazínu Business Insider jde o člověka, který je vlivným členem komunity Applu a jeho prognózy se často naplní.

Podle Grubera se na svět dostaly informace o tom, že nový iPhone nebude mít žádný rám. Ten byl přitom zatím součástí každého iPhonu. Veškeré senzory, přední kamera nebo reproduktor bude vložen přímo do displeje. Gruber se také zmínil o tom, že do displeje bude pravděpodobně vloženo i „tlačítko domů“. Stane se tak i včetně dotykového ID snímače otisku prstů, jenž byl součástí dříve zmíněného tlačítka.

Zatím však zůstává záhadou, jakého označení se nový „jablíčkový“ telefon dočká. Každý druhý rok přitom Apple vydává obvykle modely s označením „S“, které jsou vylepšenou verzí modelu z předchozího roku. Analytici z Barclay přišli se spekulací, že Apple od generace telefonu „S“ opustí. To znamená, že v roce 2016 by mohlo dojít k představení telefonu iPhone 7. O rok později by pak světlo světa spatřil iPhone 8.

Rovněž se nepředpokládá, že by při jubileu měla vyjít pouze inovovaná verze iPhonu 7. Pro firmu je to důležité výročí i kvůli tomu, že značka iPhone pomohla vytvořit z Applu nejcennější brand světa. Pouhým vylepšením staršího modelu by se mu tak logicky moc neodvděčili.

 

Zdroj: ConceptsiPhone / YouTube

 

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet, ConceptsiPhone

iPhone dostane pravděpodobně ke svým 10. narozeninám konstrukční změny Foto: ConceptsiPhone / YouTube.com: Možný koncept nového iPhonu

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.