iOS je čím dál více nudnější, Android plánuje s Abacusem malou revoluci

Ve světě technologií rezonuje zásadní spor o to, jaká je nejlepší platforma pro chytré telefony. Jaké je přívětivější prostředí pro uživatele? Je to iOS nebo Android? Podle internetového magazínu Business Insider více pozitiv přináší Android. Je cenově dostupnější a oproti iOS mnohem otevřenější. V současné době je i více inovativní. Důvody pro koupi iPhonu rozhodují v jejich spolehlivosti a úspěšném lovemarketingu, na který fanoušci stále slyší.

Pokud se zeptáte běžného uživatele iPhonu, proč zůstává u iOS i navzdory drahé ceně a určité stereotypnosti, tak vám odpoví, že je na toto rozhrání jednoduše zvyklý. Podle jeho slov jde o krásné a uživatelsky přívětivé rozhraní.

Google je v současnosti připraven vrazit Applu zásadní úder. Velkou inovaci má totiž představovat takzvaný projekt Abacus. Ten má zlepšit zabezpečení telefonu a zbavit uživatele závislosti na heslech.

Abacus bude schopen změřit člověku jeho biometrické hodnoty. Zanalyzuje tak jeho chůzi, vzhled tváře, intonaci hlasu nebo polohu, kde se člověk nachází. Nová inovace jednoduše dokáže rozpoznat skutečného majitele zařízení. Hackerům pak zůstanou oči pro pláč, protože jim nepomohou ani nejdokonalejší nástroje na prolomení číselných kombinací.  

Myslíte si, že Abacus bude stát za malým převratem, jenž připraví iOS o část uživatelů? Nejspíš tomu tak nebude. Většina lidí ale už nyní používá zařízení s Androidem. iPhone se stává postupem času čím dál více nudným telefonem a Abacus může předznamenat začátek velkého převratu.

Otázkou zůstává, jaký telefon představí Apple v roce 2017, kdy iPhone oslaví 10. narozeniny. Je možné, že přijde inovace, která předčí veškerá očekávání a Applu se vrátí pomalu se vytrácející aura inovativní společnosti.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

iOS je čím dál více nudnější, Android plánuje s Abacusem malou revoluci Foto: Michal Kvapil / ZET

reklama

Další články

  1. Hirošima a slova o světovém míru bez omluvy

    Společnost ·

    Barack Obama jako první prezident Spojených států dnes navštívil japonskou Hirošimu. Představitelé americké vlády připomínají, že nešlo o omluvu ale o uctění památky n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.